رولان گاروس 2021؛ حذف زود هنگام «تیم» در روز نخست رقابت‌ها

بازگشت راجر فدرر به رقابت‌های گرند اسلم پس از 487 روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد فرانسه، روز یک‌شنبه 30 می، در دو بخش مردان و زنان برگزار شد و دومنیک تیم اتریشی با شکست مقابل پابلو آندوخار وداعی زودهنگام و تلخ با رقابت‌ها داشت.

در روز اول این رقابت‌ها، دومنیک تیم، بخت شماره چهار تنیس آزاد فرانسه، به رغم این‌که در دو ست اول این دیدار با نتایج 6-4 و 7-5 به پیروزی رسید، اما در ادامه، سه ست بعدی را با نتایج 6-3، 6-4 و 6-4 به حریف اسپانیایی خود واگذار کرد تا روند ناکامی‌هایش در این فصل ادامه داشته باشد.

نکته جالب توجه حذف تیم این است که هیچ بازیکنی با سابقه قهرمانی در گرند اسلم‌ها، در نیمه پایینی جدول حضور ندارد.

در دیگر دیدار روز نخست که می‌رفت با شگفتی و حذف آلکساندر زورف همراه شود این بازیکن آلمانی با واگذاری دو ست اول به بازی بازگشت و از حذف و شکست در دور اول در مقابل اوسکار اوته گریخت.

زورف مرد شماره شش تنيس جهان در مقابل هموطنش کار آسانی در پیش نداشت و پس از واگذاری دو ست اول با نتایج مشابه 6-3، در سه ست بعدی به راحتی و با نتایج 6-2، 6-2 و 6-0 پیروز شد و به مرحله دوم رسید.

استیفانو سیتسیپاس تنیس‌باز شماره پنج جهان، بر خلاف زورف کار راحتی داشت و توانست ژرمی شاردی فرانسوی را در سه ست منوالی و با نتایج 7-6، 6–3 و 6-1 از پیش‌رو بردارد.

روبرتو باتیستا آگوت و پابلو کارنیو بوستا، سیدهای یازدهم و دوازدهم مسابقات به‌ترتیب با پیروزی مقابل ماریو ویله‌یا مارتینز و نوربرت گومبوش به مرحله دوم صعود کردند. کارن خاچانوف و فابیو فونینی نیز از دیگر برندگان روز نخست مسابقات بودند.

سایر نتایج دور اول بخش مردان:

کی نیشیکوری 3-2 الساندرو جانسی

گریگور دیمیتروف 2-1 مارکوس گیرون ( حذف دیمیتروف به دلیل مصدومیت)

تا دقایی دیگر راجر فدرر برای اولین بار پس از 487 روز در یک گرند اسلم به میدان می‌رود.

فدرر ساعت 16:00 امروز به وقت اروپای مرکزی در دور نخست اوپن فرانسه به مصاف دنیس ایستومین ازبکستانی می‌رود.

آخرین دیدار اسطوره سوئیسی در گرند اسلم‌ها، به اوپن استرالیا 2020 برمی‌گردد که او در نیمه‌نهایی مغلوب جوکوویچ شد.

در بخش زنان، نائومی اوساکا زن شماره دو تنیس جهان موفق شد پاتریشیا ماریا تینگ از رومانی را با نتجیه 2-0 شکست دهد و راهی دور دوم مسابقات آزاد فرانسه شود. این پانزدهمین پیروزی متوالی نائومی اوساکا در رقابت‌های گرند اسلم‌ها بود. نائومی حالا پس از قهرمانی در «یو اس اوپن» و رقابت‌های آزاد استرالیا، به دنبال سومین قهرمانی متوالی خود در رقابت‌های گرند اسلم خواهد بود.

اما ناکام روز اول بخش زنان، آنجلیک کربر آلمانی بود. نفر اول پیشین رنکینگ تنیس زنان جهان و قهرمان سه دوره مسابقات گرند اسلم با نتایج 6-2 و 6-4 مغلوب آنگلینا کالینینا اوکراینی شد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

سایر نتایج دور اول بخش زنان:

پترا کویتووا 2-1 هریت مینن

ویکتوریا آزارنکا 2-1 اسوتلانا کوزنتسووا

آرینا سابالنکا 2-0 آنا کونیوک

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید