چلسی برای دومین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد

پانزدهمین قهرمانی بریتانیایی‌ها در چمپیونز لیگ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال چلسی موفق شد در سومین حضور خود در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی مقابل منچستر سیتی برای دومین بار فاتح چمپیونز لیگ شود.

دو تیم چلسی و منچستر سیتی در آخرین دیدار رده باشگاهی در فینال لیگ قهرمانان اروپا روز شنبه 29 می، در ورزشگاه «دو دراگائو» شهر پورتوی پرتغال، به مصاف هم‌دیگر رفتند که آبی‌های لندن موفق شدند با نتیجه 1-0 سیتیزن‌ها را شکست دهند و برای دومین بار در یک دهه‌ آخر فاتح لیگ قهرمانان اروپا شوند.

Advertisement

اگرچه پیش‌بینی می‌شد شاگردان گواردیولا در دقایق ابتدائی نیمه نخست، جریان و ریتم بازی را در دست گیرند اما برخلاف نظر همگان، چلسی بازی را هجومی و بهتر از سیتزین‌ها آغاز کرد و در دقایق 13 و 17 این دیدار می‌توانست دو بار توسط تیمو ورنر مهاجم آلمانی خود به گل برسد اما عدم تمرکز کافی و کم دقتی این بازیکن در زدن ضربات آخر مانع از رسیدن آبی‌های لندن به گل نخست این دیدار شد.

بازی پس از این دو موقعیت کمی محتاطانه‌تر از جانب دو تیم در میانه زمین دنبال شد البته سیتی صاحب موقعیت‌های نصف و نیمه شد اما توسط بازیکنانش از دست رفتند.

سرانجام شاگردان توخل، مزد بازی جسورانه و هجومی خود را گرفتند و در دقیقه 43 به گل رسيدند. مندی، سنگربان چلسی، توپ را به مایسون مانت رساند و این بازیکن با یک پاس عمقی بلند از وسط زمین کای هاورتز را تک به تک با دروازه کرد و این بازیکن با دریبل ادرسون موفق شد گل اول را به ثمر برساند. نیمه اول با نتیجه 1-0 به سود چلسی به پایان رسید.

در نیمه دوم شاگردان گواردیولا، نبض بازی را در دست گرفتند و برای زدن گل تساوی رو به بازی هجومی آوردند و شاگردان توخل هم کمی عقب کشیدند و منتظر ضد حملات برق آسای خود شدند.

در دقیقه 58، کوین دی بروینه بعد از برخورد با آنتونی رودیگر مصدوم شد تا کار سیتی برای بازگشت دشوارتر شود.

لحظاتی بعد ضربه رحیم استرلینگ به جیمز برخورد کرد و علیرغم اعتقاد بازیکنان سیتی به پنالتی، داور چنین عقیده ای نداشت و VAR هم کمکی به سیتی و گواردیولا نکرد.

در دقیقه 73 روی پاس تماشایی کای هاورتز بود که کریستن پولیسیچ تا آستانه زدن گل دوم چلسی و تمام کردن کار سیتیزن‌ها پیش رفت، اما ضربه او در موقعیتی تک به تک دقیق نبود و با فاصله به بیرون رفت.

در ادامه اگرچه سیتی مالک توپ و میدان بود، اما دفاع منسجم چلسی اجازه خلق حتی یک موقعیت خطرناک هم به حریف نمی‌داد. در وقت‌های تلف شده ضربه ریاض محزر با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه به بیرون رفت تا در نهایت چلسی با برتری 0-1 فاتح لیگ قهرمانان شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید