هت‌تریک توخل مقابل پپ در چهار ماه

دومین قهرمانی چلسی در لیگ قهرمانان اروپا در یک دهه‌ اخیر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

توماس توخل، سرمربی آلمانی تیم فوتبال چلسی، توانست با ارائه‌ نمایشی منطقی و بدون اشتباه با تکیه بر تک گل هاورتز، شیرهای لندن را قهرمان لیگ قهرمانان اروپا کند.

پیروزی توخل در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا، سومین پیروزی پیاپی سرمربی آلمانی مقابل پپ در چهار ماه گذشته بود، توخل موفق شده بود در جام حذفی، لیگ برتر و فینال لیگ قهرمانان اروپا مچ گواردیولا را بخواباند. توخل، پس از هموطنش یورگن کلوپ، به دومین سرمربی تبدیل شد که پپ را هت‌تریک می‌کند.
توماس توخل در شرایطی چلسی را از فرانک لمپارد تحویل گرفت که کمتر کسی امیدی به این تیم داشت، اما این سرمربی 47 ساله چلسی را متحول کرده و با غلبه بر قدرت‌های بزرگی مانند رئال و اتلتیکومادرید و همچنین سیتی در فینال، به عنوان قهرمانی در اروپا برساند.

توماس توخل از زمان ورودش در ژانویه، چلسی را کاملا متحول کرده است و با بازگرداندن آنتونیو رودیگر مدافع برجسته آلمانی به دفاع میانی این تیم و با بازی با شکوه و چشم‌تواز انگوله کانته ستاره این‌ روزهای چلسی، تغییرات قابل توجهی در آبی‌های لندن ایجاد کرده است.
در چهار فینال گذشته لیگ قهرمانان اروپا یک پای نیمکت مربیان آلمانی بوده است و در سه نسخه اخیر همیشه ملیت سرمربی تیم قهرمان به ملیت آلمانی تعلق داشته است، یورگن کلوپ در سال 2019 لیورپول را قهرمان کرد، هانسی فلیک در فصل گذشته بایرن مونیخ را مقتدرانه قهرمان اروپا کرد و بامداد یک‌شنبه هم توخل توانست چلسی ناآماده اواسط فصل را قهرمان کند.

توماس توخل در کنفرانس خبری بعد از پایان بازی در مورد موفقیتش با چلسی گفت: «تقسیم این حس با دیگران فوق‌العاده است. بالاخره موفق به انجام این کار شدیم و نمی‌دانم احساس خود را چگونه بیان کنم. بسیار خوشحال بودم که برای دومین بار به فینال لیگ قهرمانان رسیده‌ام و این دستاورد، حس خاص و متفاوتی برایم داشت. بازیکنان چلسی امشب مصمم به پیروزی در این مسابقه و فتح عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان بودند.»


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید