زیر دریایی‌های زرد ویارئال فاتح لیگ اروپا شدند

اونای امری پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ اروپا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال ویارئال، که طرف ضعیف دیدار نهایی لیگ اروپا شناخته می‌شد، در نهایت مقابل حریف سرسخت خود منچستر یونایتد، قرار گرفت که مسابقه حساس و نفس‌گیر این دو تیم پس از ماراتونی 120 دقیقه‌ای، سرانجام زیردریایی‌های زرد برای نخستین‌ بار فاتح لیگ اروپا شدند.

در ساعات پایانی روز چهارشنبه 26 می، دو تیم فوتبال ویارئال و منچستر یونایتد، در ورزشگاه «پی‌جی‌ئی آرنا» شهر گدانسک در کشور لهستان، دیدار نهایی لیگ اروپا، طولانی‌ترین تورنمت باشگاهی را برگزار کردند که در پایان وقت قانونی و اضافه به نتیجه‌ای بهتر از تساوی 1-1 نرسیدند اما در ضربات پنالتی بخت به شاگردان اونای امری رو کرد و آنها موفق شدند با نتیجه 11-10 شیاطین سرخ را شکست دهند و فاتح لیگ اروپا شوند.

در دقایق ابتدایی این دیدار، بازی با کمی ترس و البته متعادل از سوی دو تیم در میانه زمین دنبال شد و هر دو تیم دل به ضد حملات خطرناک خود بسته بودند.
در دقیقه 29 اولین موقعیت جدی ویارئال به گلزنی این تیم منجر شد. ارسال دنیل پارخو در دهانه دروازه با ضربه تمام‌کننده ستاره گلزن ویارئال یعنی جرارد موره‌نو، همراه شد تا تیم اونای امری با یک گل پیش بیفتد. نیمه نخست این دیدار با نتیجه 1-0 به سود ویارئال به پایان رسید.

نیمه دوم این بازی با حملات همه جانبه شاگردان سولسشائر آغاز شد و آنها در دقیقه 55 توپ را در دهانه دروازه به ادینسون کاوانی رساندند و این بازیکن دروازه تقریبا خالی ویارئال را باز کرد تا بازی به تساوی 1-1 برسد که این نتیجه تا وقت قانونی و اضافه پابرجا ماند تا هر دو تیم برای تکلیف چهره قهرمان رو به ضربات پنالتی بیاورند. تمامی بازیکنان دو تیم هر 10 ضربه پنالتی خود را گل کردند تا نوبت به دروازبان‌ها رسید، رولی پنالتی یازدهم را برای ویارئال گل کرد و سپس توانست ضربه پنالتی ده‌خیا را مهار کند تا ویارئال بعد از یک ماراتن طولانی به پیروزی برسد و قهرمانی رقابت‌های لیگ اروپا را از آن خود کند.

اونای امری، سرمربی ویارئال، بعد از قهرمانی تیمش در رقابت‌های لیگ اروپا گفت: «من فکر می کنم بازیکنان ذهنیت خوبی را در طول مسابقه و فینال نشان دادند. ما می دانیم که چگونه رقابت کنیم، سختی بکشیم و امتیاز بگیریم. ما در پایان بهتر از آنها عمل کردیم. ضربات پنالتی مثل قرعه‌کشی نیست و شما باید تا آنجا که می توانید توپ های خود را تبدیل به گل کنید و به نوعی بازیکنان باید در این زمینه افسانه‌ای عمل کنند.»


اونای امری، پیش از این سه بار با سویا فاتح این جام شده بود و اکنون قهرمانی با ویارئال به چهارمین موفقیت بزرگ او در این مسابقات تبدیل شد و حالا او پرافتخارترین سرمربی لیگ اروپا است.
شاگردان اونای امری، با این قهرمانی پنجمین تیم حاضر در رقابت لیگ قهرمانان اروپای فصل آینده خواهند بود و نکته قابل توجه این که زیر دریایی‌های زرد در سید یک این رقابت‌ها قرار می‌گیرند.
در پایان این دیدار، آیتین کاپو هافبک فرانسوی ویارئال، به دلیل نمایش درخشان وی در طول مسابقه از سوی «یوفا» به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید