زیدان از رئال مادرید جدا شد

جدایی زیزو برای دومین بار از هدایت رئال مادرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

زین‌الدین‌ زیدان، سرمربی فرانسوی کهکشانی‌ها از هدایت این تیم کناره‌گیری کرد و فصل بعد روی نیمکت رئال مادرید نخواهد نشست.
در روزهای اخیر شایعات استعفای زیزو از کهکشانی‌ها به اوج خود رسیده بود تا در نهایت او عصر روز پنج‌شنبه 27 می، به دفتر باشگاه رفته و استعفای خود را به فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید تقدیم کرد. تلاش‌های پرز برای قانع کردن زیدان در جلسه‌ای دو ساعته هم راه به جایی نبرد و در پایان زیدان سفید‌پوشان مادریدی را ترک کرد.

زیدان فصل 2020-2021، را در رئال مادرید بدون جام به پایان رساند. کهکشانی‌ها تا هفته‌های پایانی شانس قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا را داشتند ولی در نهایت بدون جام این فصل را به پایان رساندند. آنها در آخرین بازی با وجود پیروزی مقابل ویارئال نتوانستند مانع از قهرمانی اتلتیکو مادرید در لالیگا شوند و در لیگ قهرمانان نیز در نیمه‌نهایی مغلوب چلسی شدند و از صعود به فینال این رقابت‌ها باز ماندند. شاگردان زیزو در کوپا دل‌ری و سوپر کاپ هم ناکام مانده بودند تا یکی از عجیب‌ترین فصل‌های رئال مادرید را رقم بزنند.
زیدان برای دومین بار است که از هدایت رئال مادرید استعفا می‌کند، او در 31 می 2018، پس از چند روز بعد از قهرمانی شماره 13 کهکشانی‌ها در لیگ قهرمانان اروپا، از سمت خود کناره‌گیری کرد تا باعث تعجب و شوک همگان شود.
سه لیگ قهرمانان، دو لالیگا، دو جام جهانی باشگاه‌ها و دو سوپر کاپ اروپا مهمترین دستاوردهای او در تیم مادریدی هستند. هت تریک او با رئال در لیگ قهرمانان اروپا بین سال های 2016 تا 2018 در تاریخ ماندگار خواهد بود.
زیدان در ماه مارس 2019، به مادرید بازگشت و در این مدت موفق شد یک لالیگا و یک سوپر کاپ به کلکسیون افتخارات این باشگاه اضافه کند.
میگل مونیز، پرافتخارترین سرمربی کهکشانی‌ها، در 605 بازی که به عنوان سرمربی رئال مادرید بود موفق شد 14 جام با این باشگاه به دست آورد، اما زیزو در 342 بازی که روی نیمکت رئال نشسته بود توانست از خود یک آمار شگفت‌انگیز به جای بگذارد و 11 جام با کهکشانی‌ها کسب کند یعنی هر 23 بازی یک جام، تا از این حیث موفق‌ترین سرمربی تاریخ رئال مادرید باشد.

باشگاه رئال مادرید در مورد استعفای زیدان بیانیه‌ای رسمی صادر کرد که در آن آمده «باشگاه رئال مادرید اعلام می‌کند که زین الدین زیدان تصمیم به اتمام همکاری خود گرفته است. زمان این است تا ضمن احترام به تصمیم او، از تعهد، حرفه‌ای‌گری و عشقش به باشگاه در تمام این سال‌ها تقدیر کنیم. زیدان چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان سرمربی، اسطوره باشگاه رئال مادرید است و افسانه او ادامه‌دار خواهد بود. او می‌داند که در قلب هواداران رئال است و اینجا همیشه خانه او خواهد بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید