هانسی فلیک برای سه سال هدایت تیم ملی آلمان را برعهده می‌گیرد

فلیک پس از رقابت‌های یورو 2020 جایگزین یواخیم لوو خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون فوتبال آلمان، از انتصاب هانسی فلیک به عنوان سرمربی جدید مانشافت خبرد داد و اعلام کرد: «هانزی فلیک پس از مسابقات یورو، جانشین یوواخیم لوو، مسئولیت هدایت تیم ملی فوتبال آلمان را تا رقابت‌های یورو 2024، برعهده خواهد داشت.»

فلیک، مدتی پیش به طور رسمی اعلام کرده بود که در آخر فصل از جمع مونیخی‌ها جدا خواهد شد، حالا دیروز پس از آخرین دیدار باواریایی‌ها، که با قهرمانی مونیخی‌ها برای نهمین فصل متوالی در «بوندسلیگا» به پایان رسید، اتحادیه فوتبال آلمان عصر روز سه‌شنبه 25 می، با انتشار بیانیه‌ای رسمی هانسی فلیک، را به سمت سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال آلمان به مدت سه سال و تا پایان یورو 2024، منصوب کردند.

هانسی فلیک 56 ساله، نخستین سرمربی مانشافت پس از یوواخیم لوو خواهد بود. لوو از سال 2006، هدايت این تیم را برعهده داشته است، خواهد بود. فلیک، پیش از سرمربی‌گری مونیخی‌ها، به عنوان دستیار یواخیم لوو هم بین سال‌های 2006 تا 2014 در تیم ملی آلمان کار کرده بود.

يواخيم لو
يواخيم لو

فلیک که به دلیل موفقیت‌هایش روی نیمکت بایرن مونیخ، از سوی «یوفا» به عنوان بهترین مربی سال 2020 انتخاب شده بود، تا سال 2023 با باواریایی ها قرارداد داشت اما تصمیم گرفت که دو سال زودتر به همکاری خود با باواریایی‌ها خاتمه دهد. او در گام بعدی قرار است هدایت تیم با استعداد آلمان را بر عهده داشته باشد که پس از نمایشی ضعیف به یورو 2020 رسید.

از مهم‌ترین دست‌آوردهای لوو برای تیم ملی آلمان، توانست مانشافت‌ها را در چهاردهم ژوئیه 2014 در جام جهانی برزیل، با اقتدار به مقام قهرمانی برساند. از مهم‌ترین پیروزی یواخیم می‌توان به برد 7-1 مقابل برزیل در یک‌چهارم‌نهایی جام‌جهانی 2014، مقابل برزیل اشاره کرد. او همچنین بهترین سرمربی جهان در مراسم توپ طلای 2014، از جانب «فیفا» و «نشریه فرانس فوتبال» شناخته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید