برای نخستین بار در تاریخ حتی یک رئالی هم در تیم ملی اسپانیا حضور ندارد

یورو 2020 به دلیل کرونا در سال 2021 برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لویس انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا فهرست نهایی بازیکنان این تیم را اعلام کرد و هیچ بازیکنی از تیم رئال مادرید را به اردوی تیم ملی فرا نخواند.این نخستین باری است که هیچ یک از بازیکنان رئال مادرید در این لیست حضور نداشتند.

سرخیو راموس، کاپیتان سابث تیم ملی اسپانیا و رئال مادرید، هم جایی در فهرست نهایی ماتادورها برای یورو 2020 ندارد. کاپیتان کهکشانی‌ها، که در هفته‌های اخیر با مصدومیت زانو دست و پنجه نرم می‌کرد، همه تلاش خود را کرد تا به رقابت‌های یورو 2020، که به دلیل ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاده بود، دعوت شود تا بتواند با درخشش خود در فاز دفاعی یکی از ستارگان لاروخا در یورو باشد، اما لوئیز انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، عصر روز دوشنبه 24 می، لیست نهایی تیم ملی اسپانیا را اعلام کرد که در آن غیبت سرخیو راموس کاپیتان با تجربه اسپانیا، باعث تعجب همه فوتبال دوستان شد. البته انریکه روی نام بازیکنان دیگر رئال مادرید نظیر اسنسیو و ناچو فرناندز نیز خط قرمز کشیده است تا تیم ملی اسپانیا برای اولین بار در تاریخ بدون حضور رئالی‌ها در یک تورنمنت معتبر ملی شرکت کند.

بازیکنان دعوت شده به شرح زیر هستند:

گلرها: اونای سیمون(بیلبائو)، دخیا(منچستریونایتد)، روبرت سانچز(برایتون)

مدافعان: گایا(والنسیا)، جوردی آلبا(بارسا)، پائو تورس(ویارئال)، لاپورت(سیتی)، اریک گارسیا(سیتی)، دیه گو یورنته(لیدز)، آسپلیکوئتا(چلسی)، مارکوس یورنته(اتلتیکو)

هافبک‌ها: بوسکتس(بارسا)، رودری(سیتی)، پدری(بارسا)، تیاگو(لیورپول)، کوکه(اتلتیکو) و فابیان روئیز(ناپولی)

مهاجمان: دنی اولمو(لایپزیش)، اویارزابال(سوسیداد)، موراتا(یووه)، جرارد موره نو(ویارئال)، فران تورس(سیتی)، آداما ترائوره(وولوز) و پابلو سارابیا(پی اس جی)

راموس و انریکه
راموس و انریکه

لوئیس انریکه در نشست خبری در پاسخ به سوالی در مورد دلیل خط خوردن راموس گفت: «همانطور که می‌دانید، سرخیو در سال 2021 نتوانسته بازی‌های زیادی انجام دهد. عدم آمادگی بدنی مهم‌ترین دلیل خط خوردن او بود. دیروز با سرخیو صحبت کردم و به وی گفتم که در فهرست یورو 2020 نخواهد بود. تصمیم بسیار سختی بود و اعلام کردنش به سرخیو هم دشواری‌های خاص خودش را داشت. حس بدی داشتم چرا که می‌دانم او چه بازیکن حرفه‌ای است و چقدر می‌توانست به تیم ملی کمک کند. او این کار را می‌تواند در آینده انجام دهد. در نهایت به منافع تیم فکر کردم و از او خواستم که خوب ریکاوری کند و بتواند در ادامه برای باشگاهش و تیم ملی مهره مفیدی باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید