اتلتیکو مادرید برای یازدهمین بار فاتح لالیگا شد

لبخند لالیگا به شاگردان ال-چولو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال اتلتیکو مادرید موفق شد با پیروزی در مقابل رئال وایادولید، برای یازدهمین بار قهرمانی خود در لالیگا را جشن بگیرد.

در هفته سی و هشتم و پایانی لالیگا، اتلتیکو مادرید، رئال مادرید و بارسلونا در مقابل حریف‌هایشان پیروز شدند تا در نهایت شاگردان سیمئونه برای یازدهمین بار فاتح لالیگای اسپانیا شوند.

دو تیم فوتبال اتلتیکو مادرید و رئال وایادولید عصر امروز 22 می، در ورزشگاه «خوزه زوریا» به مصاف هم رفتند که این دیدار با کامبک و برتری 2-1 شاگردان سیمئونه به پایان رسید تا در نهایت اتلتی عنوان قهرمانی لالیگا در فصل 2020-2021 را از آن خود کند.

در نیمه نخست این دیدار، شاگردان ال-چولو ابتدا در دقیقه 18 با گل پلانو 1-0 از حریف خود عقب افتادند تا هر دو تیم با همین نتیجه به رختکن بروند.

در نیمه دوم بازی با فشار و حملات همه جانبه‌ی اتلتی برای جبران نتیجه و قهرمانی در لالیگا آغاز شد تا در نهایت قرمز و سپید پوشان مادریدی دو بار در دقایق 57 و 67 به ترتیب توسط آنخل کوره‌آ و سپس لویس سوارز به گل رسیدند تا این دیدار با نتیجه 2-1 به سود اتلتیکو مادرید به پایان برسد. اتلتی با این پیروزی 86 امتیازی شد و با دو امتیاز اختلاف با رئال مادرید، برای یازدهمین بار فاتح لالیگا شد.

حالا دیه‌گو سیمئونه سرمربی موفق اتلتیکو مادرید با این قهرمانی موفق شد روخی بلانکوس را دو بار در هفت سال اخیر قهرمان لالیگا کند.

ال-چولو، پس قهرمانی در لالیگا در کنفرانس خبری گفت: «باشگاه به رشد خود ادامه می‌دهد. شاید مردم بی حوصله و خسته شوند اما من سخت گیر هستم. وقتی در حال ترک «ویسنته کالدرون» بودیم و این بحث وجود داشته آیا ادامه خواهیم داد یا خیر و من گفتم بله می خواهم بمانم زیرا اعتقاد داشتم که این باشگاه آینده دارد و در مورد آن اشتباه نمی‌کردم.»
وی افزود: «جهان امروز وضعیت بسیار ناراحت کننده ای را تجربه می کند. امیدوارم که بتوانیم شادی را برای بسیاری از افراد که روزهای بسیار بدی را سپری کرده اند به ارمغان آوریم.»

View this post on Instagram

A post shared by LaLiga (@laliga)

در دیگر دیدار امروز، رئال مادرید نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده اتلتی در مسیر قهرمانی، موفق شد از سد حریف سرسخت خود ویارئال، در ورزشگاه «آلفریدو دی‌استیفانو» در دقایق پایانی و با نتیجه 2-1 عبور کند.
گل‌های لوس بلانکوس را بنزیما در دقیقه 87 و لوکا مودریچ در دقیقه 90+2 به ثمر رساندند و ویارئال هم توسط پینو در دقیقه 20 به گل رسيد. شاگردان زیدان با این پیروزی با 84 امتیاز در جایگاه دوم باقی ماندند.
بارسلونا هم با تک گل گریزمان موفق شد میزبان خود ایبار را با نتیجه 1-0 شکست دهد. شاگردان کومان نیز با 79 امتیاز این فصل را در جایگاه‌ سوم به پایان رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید