پاریس‌سن‌ژرمن قهرمان جام حذفی شد

ماوریتسیو پوچتینو:ما شایسته کسب پیروزی و به دست آوردن این جام بودیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال پاریس‌سان‌ژرمن توانست با غلبه بر موناکو عنوان قهرمانی جام حذفی فرانسه را از آن خود کند.

دیدار پایانی جام حذفی فرانسه بامداد پنج‌شنبه 20 می، در ورزشگاه «استاد دو فرانس» شهر پاریس برگزار شد که شاگردان ماوریتسیو پوچتینو موفق شدند با برتری دو بر صفر موناکو را شکست دهند و برای چهاردهمین بار قهرمانی خود در «کوپا د فرانس» را جشن بگیرند.

در حالی که بازی در نیمه نخست پر هیجان و پایاپای دنبال می‌شد، پاریسی‌ها توانستند روی اشتباه دیساسی، مدافع موناکو، امباپه را صاحب توپ کنند و پس از ارسال پاس عرضی او ایکاردی به سادگی توپ را درون دروازه قرار داد تا بازی صفر بر یک به سود پاریس دنبال شود. پس از این گل بازیکنان موناکو جلو کشیدند تا گل خورده را جبران کنند اما مهاجمان این تیم در زدن ضربات آخر تمرکز کافی را نداشتند تا‌ در نهایت بازیکنان هر دو تیم با همان تک گل ایکاردی به رختکن بروند.

در نیمه دوم بازی بیشتر در نیمه میدان در جریان بود البته هر دو تیم صاحب موقعیت‌های خطرناکی شدند اما این نتیجه پابرجا بود تا این‌که در دقیقه 81 امباپه موفق شد برتری پاریسی‌ها را دو برابر کند. این‌بار دی‌ماریا با پاس عمقی امباپه را تک به تک با دروازبان کرد و کیلیان هم با یک ضربه دقیق کار را تمام کرد. در نهایت بازی با برتری دو بر صفر به سود پاریس‌سن‌ژرمن به پایان رسید تا پاریسی‌ها فاتح این جام شوند.

شاگردان پوچتینو حالا پس از این قهرمانی انتظار دارند شرایط جدول «Ligue1» در هفته آخر به گونه‌ای پیش برود که آنها در هفته پایانی به هشتمین قهرمانی خود در 9 سال اخیر برسند.

ماوریتسیو پوچتینو، سرمربی پاریس‌سن‌ژرمن، درباره قهرمانی تیمش در جام حذفی فرانسه پس از پایان بازی در کنفرانس خبری گفت: «بله بسیار خوشحال هستیم. ما شایسته کسب پیروزی و به دست آوردن این جام بودیم. من برای بازیکنان، تلاش آنها و البته هواداران بسیار خوشحال هستم. شرم آور است که آنها نمی‌توانند برای این رویداد بزرگ در ورزشگاه حضور داشته باشند اما ما برای همه بسیار خوشحال هستیم و فکر می‌کنیم که استحقاق این موفقیت را داشتیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید