بازگشت کریم بنزما به لیست تیم ملی فرانسه

سورپرایز لیست خروس‌ها با حضور کریم بنزما

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیش از گذشت پنج سال از به ثمر رساندن دو گل و رسیدن به بیست و هفتمین گل ملی بنزما در هشتاد و یکمین حضورش با پیراهن تیم ملی فرانسه مقابل تیم ملی ارمنستان گذشت تا سرانجام بار دیگر نام کریم بنزما در میان لیست خروس‌ها دیده شود.

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه لیست نهایی قهرمان جهان در سال 2018 را برای شرکت در مسابقات یورو 2020 که به دلیل همه گیری ویروس کرونا به تابستان امسال انتقال یافته است را اعلام کرد و نام بنزما ستاره این روزهای کهکشانی‌ها هم دیده می‌شود.


دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه، در نهایت پس از 5 سال غیبت کریم بنزما از لیست فرانسه روز سه‌شنبه 18 می 2021، نام فوق ستاره رئال مادرید را در لیست نهایی فرانسه برای حضور و آماده سازی خروس‌ها برای مسابقات یورو 2020 در فهرست 23 بازیکن نهایی خود جای داد.

کریم بنزما بعد از اینکه از سوی متئو والبوئنا، هم تیمی سابق وی در تیم ملی فرانسه، متهم شد که در اخاذی از او با استفاده از یک ویدیوی غیراخلاقی نقش داشته است، از سوی دشان کنار گذاشته شد و برای رقابت های یورو 2016 و جام جهانی 2018 به تیم ملی فرانسه دعوت نشد.
اما در حالی که قرار است دادگاه مربوط به این پرونده در پاییز امسال برگزار شود، نمایش های خوب بنزما در رقابت‌های این فصل لالیگا برای رئال مادرید، دشان را متقاعد کرد که او را برای رقابت های یورو 2020 دعوت کند. بنزما در 45 دیداری که در همه رقابت های این فصل برای لوس بلانکوس انجام داد، 30 بار موفق به گلزنی شد و 8 پاس گل را به هم تیمی‌هایش ارسال کرده است.

فهرست کامل تیم ملی فرانسه:


دروازه بان‌ها: هوگو لوریس، استیو مانداندا، مایک مانیان
مدافعان: بنجامین پاوارد، رافائل واران، لئو دوبیو، پرسنل کیمپمبه، کورت زوما، ژولز کونده، لوکاس هرناندز، لوکاس دینیه، کلمنت لنگله
مدافعان میانی: پل پوگبا، انگولو کانته، آدریان رابیو، موسی سیسوکو، کورنتین تولیسو، توماس لمار
مهاجمان: کریم بنزما، کیلیان امباپه، آنتوان گریزمان، کینگزلی کومان، مارکوس تورام، الیویه ژیرو، وسان بن یدر، عثمان دممبله

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید