لادسیمای دیگر برای پادشاه خاک رس این‌بار در رم

پنجاه و هفتمین تقابل رافائل نادال و نواک جوکوویچ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رافائل نادال|، ابر ستاره اسپانیایی جهان تنیس که از او با نام «پادشاه خاک رس» هم یاد می‌شود، موفق شد در فینالی تماشایی و نفس‌گیر با شکست نواک جوکوویچ هشتاد و هشتمین قهرمانی دوران حرفه‌ای خود و لادسیمای دیگر در خاک رس را جشن بگیرد.

تنیسور مرد شماره 3 جهان توانست روز یک‌شنبه 16 می 2021 در رقابت‌های تنیس آزاد 1000 امتیازی رم ایتالیا، جوکویچ مرد شماره یک تنیس جهان را در مسابقه‌ای که 2 ساعت و 48 دقیقه به طول انجامید، با نتیجه 2-1 شکست دهد و برای دهمین بار فاتح این رقابت‌ها شود.

ماتادور اسپانیایی شروع خوبی در ست اول نداشت و در همان ابتدا در گیم دوم توسط نوله مدافع عنوان قهرمانی بریک شد و 2-0 عقب افتاد. اما نادال بلافاصله جبران کرد و پس از آن بازی تا گیم دهم ‌روند عادی خودش را طی کرد تا اینکه رافا توانست در گیم یازدهم جوکو را بریک کند و ست اول را با نتیجه 7-5 از آن خود کند.

ست دوم را ترمیناتور صربستانی طوفانی آغاز کرد و موفق شد در گیم چهارم و ششم نادال را بریک کند و با نتیجه 6-1 به پیروزی برسد. اما در ست سوم نادال در لحظات حساس بازی با تمرکزی بالاتر از حریفش ظاهر شد و توانست با نتیجه 6-3 به برتری برسد و برای دهمین بار قهرمانی خودش را در این مسابقات جشن بگیرد.

نادال با اين پیروزی به سی و ششمین قهرمانی مسترز خود رسید و با رکورد جوکوویچ برابری کرد. او همچنین
بیست و هشتمین پیروزی خود در مقابل رقیب دیرینه‌اش را کسب کرد و فاصله‌اش با نوله را به حداقل رساند. این دو ستاره تنیس تا کنون 57 بار در مقابل هم دیگر قرار گرفتند که سهم ترمیناتور صربستانی 29 و رافا 28 پیروزی بوده است.

نادال در مراسم اهدای جام خطاب به جوکویچ گفت: «نواک، بازی کردن مقابل تو باعث افتخار است. این روزها عالی بازی می‌کنی. در استرالیا قهرمان شدی. باید ببینیم در پاریس چه پیش می‌آید.»
او ادامه داد: «اولین بار در سال 2005 در رم قهرمان شدم و 16 سال بعد همچنان اینجا هستم»

رافائل نادال تا حالا موفق شده است در چهار تورنمت تعداد قهرمانی‌‌هایش را دو رقمی کند. گرند اسلم رولان گاروس با 12 قهرمانی، رقابت‌های مسترز رم 10 قهرمانی، مسترز مونت کارلو ۱۱ قهرمانی و 500 امتیازی بارسلونا با 12 قهرمانی رکوردار است. بی دلیل نیست که به این اسطوره تنیس لقب پادشاه خاک رس را داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید