زنان بارسلونا زنان چلسی را شکست داده و قهرمان اروپا شدند

اولین قهرمانی زنان بارسا در اروپا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال زنان بارسلونا که دو بار در سه فصل گذشته به دیدار نهایی اروپا راه یافته بودند، برای نخستین بار موفق شد با درهم کوبیدن زنان چلسی طعم قهرمانی را بچشد.

دیدار نهایی بیستمین دوره لیگ قهرمانان زنان اروپا شب یک‌شنبه 16 می 2021، بین دو تیم زنان بارسلونا و چلسی در ورزشگاه «گاملا اولوی» شهر گوتنبرگ سوئد برگزار شد که در نهایت زنان بارسا با برتری 4 بر صفر جام قهرمانی را بالای سر بردند.

زنان بارسلونا بازی را سرار هجومی و طوفانی آغاز کردند و در ثانیه 36 ملانی لوپولز به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و بارسا را 1 بر صفر پیش انداخت.
شرایط برای زنان چلسی پس اعلام ضربه پنالتی در دقیقه 14 سخت‌تر شد، الکسیا پوتیاس پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و توپ را در جهت مخالف دروازبان چلسی فرستاد تا بارسلونا اختلاف را به دو گل افزایش دهد.
فشار بارسلونا پس از این گل کاهشی پیدا نکرد و سرانجام در دقیقه 20 توسط آیتانا بونماتی به گل رسید تا نتیجه 3 بر صفر شود.
در دقیقه 36 باز هم این آبی اناری‌ها بودند که به گل چهارم دست پیدا کردند. کارولین گراهام هنسن ستاره نروژی بارسلونا، با ضربه زمینی از داخل محوطه جریمه توپ را برای بار چهارم به تور دروازه چلسی چسباند.
در نیمه دوم چلسی سعی کرد نتیجه را جبران کند اما مدافعان و هافبک‌های بارسلونا به خوبی بازی را به کنترل خود در آوردند و در نهایت زنان بلوگرانا با برتری 4 بر صفر برای نخستین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شدند. زنان بلوگرانا با این قهرمانی پاداش 1 میلیون و 400 هزار یورویی این مسابقات را به جیب زدند.

گفتنی است تیم زنان چلسی از آوریل سال 2019 در تمام بازی های خود موفق به گلزنی شده بود اما روز یک‌شنبه در برابر خط دفاعی بارسلونا حرفی برای گفتن نداشت.

تیم زنان بارسلونا برای اولین بار در سال 2018 به فینال این رقابت‌ها راه یافتند و مقابل تیم زنان لیون در ورزشگاه «گروپاما آرینا» بوداپست با نتیجه 4 بر 1 شکست خوردند و از کسب این عنوان با ارزش بازماندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید