لسترسیتی فاتح «FA CUP» شد

لسترسیتی به جمع قهرمانان جام حذفی پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بيش از نیم قرن پس از اولین حضور روباه‌های لسترسیتی در فینال جام حذفی بریتانیا بالاخره بخت روز شنبه به آنها رو کرد تا با غلبه بر چلسی برای نخستین بار قهرمان این جام شوند.

تیم فوتبال لسترسیتی موفق شد روز شنبه 15 می 2021 در دیدار پایانی جام حذفی بریتانیا در ورزشگاه «ویمبلی» لندن در حضور 21 هزار هوادار، چلسی را با نتیجه 0-1 شکست دهد و برای نخستین بار فاتح «FA CUP» شود.

نیمه نخست این دیدار شاگردان توخل تیم برتر میدان بودند اما عدم تمرکز کافی و بی‌دقتی مهاجمان چلسی مانع این شد که این تیم به گل برسد.

در نیمه دوم با تغییرات براندن راجرز بازی کمی متعادل‌تر شد و روباه‌ها پس چند حمله نصف و نیمه موفق شدند در دقیقه 63 با شلیک سهمگین 27 متری تلیمانس دروازه چلسی را باز کنند تا نتیجه 0-1 به نفع لستر دنبال شود. پس از این گل آبی‌های لندنی به بازی هجومی روی آوردند و یک‌بار هم در دقیقه 88 توسط بن چیلویل به گل رسیدند اما پس از بررسی و بازبینی توسط «VAR»، این گل مردود اعلام شد تا بازی با همان تک گل تلیمانس به پایان رسید و لسترسیتی برای نخستین بار فاتح جام حذفی فوتبال بریتانیا لقب بگیرد.

روباه‌ها در پنجمین حضور خود در فینال جام حذفی موسوم به «FA CUP» توانستند برای نخستین بار قهرمانی را به دست بیاورند. آنها آخرین بار در سال 1969 به دیدار نهایی رسیده بودند و با نتیجه یک بر صفر مغلوب شیاطین منچستر یونایتد شده بود. توپچی‌های آرسنال با 14 قهرمانی رکورددار جام حذفی بریتانیا هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید