جنگ قهرمانی برای تصاحب لالیگا ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اتلتیکو مادرید با درخشش دروازه‌بان خود یان ا‌وبلاک موفق شد رئال سوسیداد را مغلوب کند و صدرنشینی خود در «لالیگا» را ادامه بدهد.

دو تیم فوتبال اتلتیکو مادرید و رئال سوسیداد روز چهارشنبه ۱۲می ۲۰۲۱ در یکی از حساس‌ترین دیدار هفته ۳۶ «لالیگا» در ورزشگاه «واندا مترو پولیتانو» مادرید، به مصاف هم دیگر رفتند که این مسابقه با نتیجه ۲-۱ به سود شاگردان سیمئونه خاتمه یافت.

در نیمه نخست اتلتیکو بازی را هجومی و با حملات متعدد آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی سانتر دقیق لورینته پشت مدافعان سوسیداد کاراسکو را در موقعیتی عالی قرار داد که این بازیکن توانست با ضربه‌ای تماشایی توپ را از بین پاهای ریمیرو سنگربان سوسیدادی‌ها عبور دهد و گل اول این دیدار را برای اتلتیکویی‌ها به ثبت برساند.

در دقیقه ۲۸ شاگردان «چولو» گل دوم خود را به ثمر رساندند، لوئیس سوارز با پاسی عمقی توپ را از بین مدافعان سوسیداد عبور داد و آنخل کوریا با یک ضربه بغل‌پا گل زد تا نتیجه ۲-۰ دنبال شود، بعد از این گل اتلتی می‌توانست بارها دروازه رئال سوسیداد را باز کند اما عدم تمرکز کافی و بد شانسی بازیکنان اتلیتکو مانع از آن شد تا بازیکنان دو تیم با همان نتیجه به رختکن بروند.

در نیمه دوم امانوئل آلگواسیل سرمربی سوسیداد، بهتر از همتای آرژانتینی خود کار کرد و توانست نبض بازی را در اختیار شاگردانش در بیاورد اما درخشش خیره کننده یان اوبلاک دروازه‌بان اتلتیکو، برای چندین بار مانع از رسیدن بازيكنان رئال سوسیداد به گل شد.

سرانجام در دقیقه ۸۳ سوسیداد به گل رسید، سانتر مارتین مارکویلانز پس برخورد به مدافعان اتلتیکو، توپ در محوطه شش‌قدم به زوبلیدا رسید و اين بازیکن با شوتی سهمگین این‌بار اوبلاک را مغلوب کرد و گل اول سوسیداد را به ثمر رساند. اتلتيكو موفق شد با نتيجه ٢-١ به برتري برسد و سه امتياز حساس اين مسابقه را به دست آورد.

شاگردان سیمئونه با این پیروزی ۸۰ امتیازی شدند و صدرنشین اين رقابت‌ها باقی ماندند. به این ترتیب اتلتیکو مادرید در دو دیدار باقی مانده باید به مصاف اوساسونا و رئال وایادولید بروند، تیم هایی که به ترتیب در رتبه های یازدهم و هجدهم جدول لالیگا قرار دارند.

اما در آخرین دیدار هفته ۳۶ لالیگا بامداد جمعه ۱۴ می، رئال مادرید موفق شد در ورزشگاه «لوس کارمنس» میزبانش گرانادا را با نتیجه ۴-۱ درهم بکوبد.

گل های لوس بلانکوس را لوکا مودریچ، روریگو، اودریوزولا و کریم بنزیما به ترتیب در دقایق ۱۹، ۴۵+۱، ۷۵ و ۷۶ به ثمر رساندند و تک گل گرانادا را مولینا در دقیقه ۷۱ وارد دروازه رئال مادرید کرد.

شاگردان زیدان با این پیروزی ۷۸ امتیازی شدند و به جایگاه دوم صعود کردند و گرانادا هم با ۴۵ امتیاز در جایگاه دهم باقی ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید