با باخت یونایتد سیتی قهرمان «پریمیرلیگ» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال منچستر سیتی با شکست منچستر یونایتد مقابل لستر سیتی برای هفتمین‌بار عنوان قهرمانی «پرمیرلیگ» را از آن خود کرد.

منچستر یونایتد شب سه‌شنبه ۱۱ می ۲۰۲۱ در چهار‌چوب یک دیدار حساس و مهم از سری مسابقات هفته ۳۶ «پرمیر‌لیگ» در ورزشگاه اولدترافورد در مقابل لستر سیتی 2-1 شکست خورد که این امر باعت شد سیتیزن‌ها در فاصله‌ای سه هفته‌ای به پایان فصل ۲۰۲۰ - ۲۰۲۱ «پرمیرلیگ» قهرمان شوند.

شاگردان گواردیولا روز جمعه ۱۴ می در ورزشگاه «سنت جیمس پارک» میهمان نیوکاس خواهند بود البته این بازی و دو دیدار باقیمانده سیتی جنبه تشریفاتی دارند. در واقع سیتیزن‌ها می‌توانند تمام تمرکزشان را روی فینال رقابت جام باشگاه‌های اروپا و تقابل با چلسی بگذارند. جامی که همواره در طول سالیان اخیر اصلی‌ترین هدف مالکان و هواداران منچستر سیتی بوده‌ و حالا آن‌ها بیش از هر زمان دیگری به کسب آن نزدیک شده‌اند. دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا روز شنبه ۲۹ می بین دو تیم منچستر سیتی و چلسی برگزار خواهد شد.

گواردیولا پس از قطعی شدن سومین قهرمانی سیتیزن‌ها در چهار فصل اخیر گفت: «این فصل پرمیر لیگ شبیه هیچ یک از قبلی ها نبود. این سخت‌ترین بود. ما همیشه این فصل را به خاطر نحوه‌ای که قهرمان شدیم، به خاطر خواهیم داشت. اینجا مربی این تیم و این گروه از بازیکنان هستم، بسیار احساس غرور می کنم. آنها خیلی ویژه هستند. پشت سر گذاشتن این فصل با همه محدودیت ها و دشواری‌هایی که مواجه بودیم و ثباتی که نشان دادیم، فوق العاده بود. بازیکنان ما هر روز برای موفقیت جنگیدند و همیشه برای بهتر شدن تلاش کردند.»

گفتنی است این هفتمین عنوان قهرمانی منچستر سیتی در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بریتانیا به حساب می‌آید و همچنین سومین قهرمانی پپ گواردیولا در این رقابت با سیتیزن‌ها به شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید