زورف فاتح مسابقات تنیس آزاد مادرید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

الکساندر زورف، نفر ششم رنکینگ تنیس جهان با شکست متئو برتینی فاتح رقابت‌های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مادرید شد.

زورف عصر روز یک‌شنبه ۹ می ۲۰۲۱ در دیدار فینال این رقابت‌ها که در ورزشگاه «لا کاخا مجیکا» مادرید برگزار شد، با این‌که بازیکن اهل هامبورگ آلمان ست نخست را در تایبریک به حریف ایتالیایی واگذار کرد در دو ست بعدی با نتایج ۶-۴ و ۶-۳ او را شکست داد تا دومین جام خود در مسابقات مسترز مادرید را کسب کند.

زورف در مسیر قهرمانی در مادرید موفق شد رافائل نادال پادشاه خاک رس، دومنیک تیم و ماتئو بریتینی را از جمع ۱۰ نفر اول رنکینگ جهان شکست دهد و در نهایت قهرمان این رقابت‌ها لقب بگیرد.

این چهارمین عنوان قهرمانی بازیکن آلمانی در مسابقات مسترز و پانزدهمین قهرمانی او در مسابقات مختلف بود.

زورف که بعد از سه ناکامی در فینال مسترزها موفق به قهرمانی در مادرید شد در این‌باره گفت: «بردن این جام فوق‌العاده است، به‌خصوص این‌که در سه فینال قبلی‌ام در مسترزها شکست خورده بودم. این قهرمانی ویژه است و می‌خواهم از آن لذت ببرم.»

زورف هم‌چنین درباره شیوه بازی حریف خود در دیدار پایانی گفت: «نحوه بازی متئو بیانگر همه چیز بود. در کل تورنمنت با حریفی که سرویس‌هایی با سرعت ۲۳۵ کیلومتر بر ساعت بزند برخورد نکردم. قطعاً بازی متفاوتی بود و اکنون بسیار خوشحالم.»

حالا زورف با این قهرمانی با روحیه دو چندان امروز عازم رم پایتخت ایتالیا می‌شود تا خود را از فردا برای شرکت در مسابقات مسترز رم معرفی کند. مسابقات مسترز رم که به نام مسابقات آزاد ایتالیا شناخته می‌شود از روز گذشته در مجموعۀ فورو ایتالیکو، برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید