صدمین پول پوزیشن همیلتون در گرند پری بارسلونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

لوئیس همیلتون، راننده تیم مرسدس روز شنبه 8 می 2021 با کسب رده نخست در تعیین خط فرمول یک اسپانیا توانست صدمین پول پوزیشن دوران حرفه‌‌ای خود را کسب کند.

پول پوزیشن یا خط یک در ورزش‌های موتوری به جایگاه ردیف اول از صف شروع مسابقه‌ گفته می‌شود. این جایگاه معمولاً به راننده و خودرو یا موتورسیکلتی تعلق می‌گیرد که در زمان‌گیری‌های پیش از مسابقه بهترین زمان را ثبت کرده ‌باشد.

مکس ورشتپن، راننده هلندی ردبول با اختلاف اندک 0.036 ثانیه‌ای در رده دوم قرار گرفت و والتری بوتاس از تیم مرسدس نیز مسابقه فردا را در کنار چارلز لکرک از تیم فراری از خط دوم استارت آغاز خواهد کرد.

همیلتون در مصاحبه‌ای عنوان کرد: «واقعاً احساس نمی كنم كه الان بتوانم آن را محاسبه كنم. این عدد بزرگی است. من نمی دانم که قرار است چه احساسی داشته باشم اما بسیار هیجان زده هستم و رسیدن به این رکورد احساس شگفت انگیزی دارد.»

وی افزود؛ «وقتی با آن خط مواجه می شوید و متوجه می شوید که به تنهایی در ردیف اول هستید، دشوار است که بیان کنم چقدر دیوانه¬وار و شگفت انگیز است.»

گفتنی است؛ که همیلتون با تعداد صد پول پوزیشن در جایگاه نخست این رکورد قرار دارد و بعد از آن مایکل شوماخر افسانه‌ای در کل دوران حرفه‌ای خود توانسته با 68 پول پوزیشن در رده دوم قرار بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید