آیا المپیک 2021 توکیو لغو خواهد شد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادخواست مخالفت با برگزاری بازی‌های المپیک 2021 توکیو در 2 روز به امضای بیش از 200 هزار نفر رسید.

در پی انتشار گسترده وهمه‌گیری ویروس کرونا در توکیو پایتخت ژاپن و افزایش نگران‌کننده آمار مرگ و میر کرونایی در این کشور، روز گذشته 7 می 2021 دادخواستی برای لغو بازی‌های المپیک توکیو صورت گرفت که به مدت 2 روز بیش از 200 هزار ‌امضا دریافت کرده است.

این دادخواست خطاب به توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و اندرو پارسونز رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک است. در این دادخواست همچنین یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن، یوریکو کویکه فرماندار توکیو و سیکو هاشیموتو رئیس کمیته برگزاری بازی‌های توکیو مورد خطاب قرار گرفته‌اند.

در این دادخواست که بیش از 223 هزار نفر آن را امضا کرده‌اند، شهروندان ژاپنی درخواست دارند برای نجات جان مردم و جلوگیری از انتشار هرچه بیشتر این ویروس در سراسر جهان، المپیک باید متوقف شود. این دادخواست همچنین به امضای کنجی اوتسونومیا نامزد انتخاباتی فرمانداری توکیو که مقابل کویکه شکست خورد، رسیده است.

وی در این باره گفت: «شیوع ویروس کرونا به زودی در توکیو از بین‌ نمی‌رود اما این ویروس در حال حاضر در سراسر دنیا گسترش یافته است و گونه‌های جدید وجهش‌یافته این اپیدمی در کشورهای همسایه مشاهده شده است.

طرح واکسیناسیون کشور‌های جهان که از سال گذشته آغاز شده است تنها در بخشی از مناطق مانند اروپا و آمریکا وجود دارد. با این شرایط نمی‌توان باور داشت المپیک و پارالمپیک با ایمنی و سلامت کامل برگزار خواهد شد.»

در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا، توکیو و چند شهر دیگر ژاپن در شرایط اضطراری به سر می‌برند و روزانه بیش از 5300 مورد ابتلای جدید به این ویروس ثبت خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید