لیگ قهرمانان اروپا؛ تکرار فینال کاملا انگلیسی دو بار در سه فصل اخیر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال چلسی انگلستان با غلبه بر میهمان خود رئال مادرید توانست به فینال لیگ قهرمان اروپا صعود کند، تا برای دومین بار در سه فصل اخیر فینال این رقابت‌ها کاملا انگلیسی باشد

دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه ۵ می ۲۰۲۱، چلسی در ورزشگاه استمفورد بریج شهر لندن میزبان رئال مادرید بود و با برتری ۲-۰ از سد رئال گذشت و به فینال این رقابت‌ها صعود کرد.

چلسی همانند دیدار دور رفت بازی را بهتر آغاز کرد و چند موقعیت خلق کرد و یک بار هم توسط ورنر به گل رسید که آفساید اعلام شد.

سرانجام در دقیقه ۲۸ مهاجم آلمانی در ریباند ضربه کای هاورتز که به تیر برخورد کرد، با ضربه سر گل نخست را برای آبی‌های لندن به ثمر رساند. درخشش مندی سنگربان چلسی مقابل ضربات بنزما باعث شد چلسی دروازه‌اش را در این نیمه بسته نگه دارد.

نیمه دوم که به نیمه مربیان معروف است، توخل توانست زیدان را کیش و مات کند، چلسی نیمه دوم را با پرس شدید و حملات همه‌جانبه شروع کرد و سه فرصت تک‌به‌تک و بخت مسلم گلزنی را هاورتز، کانته و مایسون مانت از دست دادند.

رئال نتوانست فشاری که لازم بود را برای جبران گل خورده بیاورد و در یکی از ضدحملات غافلگیر شد. دقیقه ۸۵ پاس پولیشیچ و ضربه نهایی مانت گل دوم را برای چلسی به ثبت رساند.

چلسی با این برد شیرین و قاطع برای سومین مرتبه راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا شد. آبی‌های لندن یک مرتبه سال ۲۰۱۲ با غلبه بر بایرن قهرمانی را جشن گرفته‌اند.

روزنامه «آس» اسپانیا چاپ امروز در واکنش به باخت شب گذشته رئال مادرید نوشت؛ چلسی مثل بازی رفت، در لندن هم عملکرد خیلی خوبی داشت. رئال قدرت فینالیست شدن نداشت و شایسته حضور در این دیدار هم نبود.

دو تیم انگلیسی چلسی و منچستر سیتی باید روز ۲۹ می ۲۰۲۱ در استادیوم آتاتورک شهر ا‌ستانبول ترکیه به مصاف هم دیگر بروند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید