لیگ قهرمانان اروپا؛ سیتیزن‌ها برای نخستین بار به فینال صعود کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال منچسترسیتی موفق شد در دیدار برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا پاری‌سن‌ژرمن را شکست دهد و برای نخستین بار در تاریخ به فینال این تورنمت صعود کند.

در اولین دیدار برگشت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه‌شنبه 4 می 2021 در ورزشگاه «اتحاد» شهر منچستر ،سیتی مقابل پاری‌سن‌ژرمن قرار گرفت که این دیدار با برتری دو بر صفر سیتیزن‌ها به پایان رسید.

نیمه نخست این مسابقه پرهیجان بود و پاریسی‌ها به دنبال زدن گل اول بازی بودند اما پاس عالی ادرسون با راه انداختن زینچنکو پشت مدافعان سیتی همراه بود و در نهایت ریاض محرز که ستاره بی چون و چرای این دیدار بود موفق شد در دقیقه 11 توپ را از بین پاهای ناواس عبور دهد و گل اول سیتیزن‌ها را به ثمر برساند. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

نیمه دوم سیتی بهترین دفاع را در حمله دید و از موقعیت‌هایش استفاده کرد تا خیالش را راحت کند. یک‌ودوی فودن و دبروینه و در نهایت پاس عالی هافبک انگلیسی به محرز باعث شد گل دوم دقیقه 63 به ثبت برسد.

دقیقه 69 هم دی‌ماریا بعد از حرکت خشنی که روی پای فرناندینیو انجام داد با کارت قرمز کوئیپرس داور هلندی مواجه شد تا بازی از آن لحظه به بعد با خشونت و حرکات عجیب بازیکنان دو تیم همراه شود.

پس از 10 نفره شدن پاریسی‌ها توانایی جبران نتیجه را نداشتند و در نهایت سیتی با برتری 4-1 در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به اولین فینال خود در لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید