ورزشکاران افغان حریفان روس خود را شکست دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

واحدالله نژند و سمیع فیضی، دو ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان، شامگاه یک‌شنبه 11 آوریل 2021، در مسابقه‌ای در شهر مسکو حریفان روس خود را شکست دادند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، این ورزشکاران افغان در سازمان «Fight Night»، در شهر مسکو پایتخت روسیه در مقابل پاویل اردیشیف و سرگی دینسوف، حریفان روس خود قرار گرفتند که پس از سه مرحله‌ مبارزه، با امتیاز داوران پیروز این مسابقات شدند.

واحدالله نژند در وزن 75 کیلو گرم و با چهار پیروزی و یک شکست پا به این مسابقات گذاشت و توانست پاویل اردیشیف، حریف روس خود را که پنج پیروزی و یک شکست در کارنامه‌اش دارد، شکست دهد.

از سوی دیگر، عبدالسمیع فیضی، که پنج پیروزی و دو شکست در کارنامه‌ی خود دارد، توانست پس از سه مرحله مبارزه، سرگی دینسوف، حریف روس خود را که هفت پیروزی و دو شکست در کارنامه‌اش دارد، شکست بدهد و پیروز این مسابقه شود.

پنج روز پیش نیز (6 آوریل 2021)، حسین‌بخش صفری، رزمنده مبارزات آزاد افغانستان نیز در شهر مسکو به مصاف حریف روسی‌اش رفت و پیروزی را از آن خود کرد.

حسین‌بخش صفری، ورزشکار جوان افغانستان، اوکتابرین یکولیوف، حریف روسی‌اش را در مبارزات آزاد شکست داد. این مبارزه در سازمان(WGC) در شهر مسکو روسیه برگزار شد.

حسین‌بخش صفری، سال گذشته در صدر بهترین‌های رشته‌ مبارزات آزاد برای دومین سال متوالی در جهان قرار گرفت. صفری، تاکنون شش مبارزه در مسابقات آزاد انجام داده که پنج برد و یک باخت را ثبت کارنامه‌ ورزشی‌اش کرده است.

حسین‌بخش صفری، نخستین ورزشکار افغانستان است که در سازمان «ایگل» عضویت دارد؛ سازمانی که حبیب‌نور محمدوف، یکی از بهترین مبارزان هنرهای رزمی ترکیبی در تاریخ مبارزات آزاد، رهبری آن را به عهده دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید