.
.
.

ترودو با استفاده از عکس جنجالی برنی سندرز کانادایی‌ها را ترغیب کرد در خانه بمانند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نخست‌وزیر کانادا با استفاده از عکس جنجالی برنی سندرز در مراسم تحلیف بایدن که توجه بسیاری را به خود جلب کرد، از شهروندان کانادا خواست در خانه بمانند و از سفر کردن خودداری کنند.

شاید برنی سندرز بیشترین شهرت را در دنیای سیاست ایالات متحده آمریکا داشته باشد، اما این مانع نشده که جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا از عکس جنجالی او برای هشدار به مردم و ترغیب آنها به ماندن در خانه همزمان با شیوع ویروس کرونا استفاده نکند.

ترودو، عکسی از خود هنگام حضور در کنفرانس مطبوعاتی در توئیتر منتشر کرد، در حالی که برای پس‌زمینه، عکس مشهور برنی سندرز که روی صندلی نشسته را استفاده کرده است.

این عکس جنجالی توسط عکاس خبرگزاری فرانسه برندان اسمیالوفسکی، در مراسم تحلیف جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا گرفته شده است. این عکس، سناتور را نشان می‌دهد که روی صندلی جمع شده و دست‌هایش را که با دستکش بافتنی پوشانده را جمع کرده و همچنین یک کت زمستانی به تن دارد.

از زمان انتشار این عکس، مردم در سراسر جهان آثار هنری معروف و عکس‌های خانوادگی را روی عکس سندرز قرار دادند.

ترودو با اشاره به اتفاقی که اخیرا روی داد و ظاهر شدن پسرش در کادر تماس تصویری که او با رسانه‌ها هنگام کنفرانس مطبوعاتی داشت، نوشت: «پسرم همین یک مدت قبل حدود یک ماه پیش کنفرانس مطبوعاتی من را خراب کرد».

او با اشاره به ظاهر سندرز در بیرون از خانه‌اش بیان کرد:«اما این... اکنون زمان سفر نیست. در خانه بمان - و منظور من از آن خانه خودت است».

عکس سندرز طی روزهای گذشته در صحنه‌هایی از «بازی‌های تاج و تخت» و در کنار فرانکلین دی روزولت، وینستون چرچیل و جوزف استالین در یالتا در سال 1945 روی تخت آهنین قرار گرفته است.

روز جمعه، ترودو به کانادایی‌ها هشدار داد که از سفر خودداری کنند و گفت ممکن است محدودیت‌های بیشتری برای مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا در گوشه و کنار وضع شود که پرواز از داخل کشور به خارج را دشوارتر کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم