کریستیانو رونالدو با پیشی گرفتن از پله، دومین گلزن برتر جهان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کریستیانو رونالدو، با زدن دو گل به اودینزه در بازی شب گذشته توانست رکورد پله بازیکن برزیلی را بشکند و 758 گل به نام خود ثبت کند. این بازیکن هم‌اکنون در رتبه دوم برترین گلزن جهان قرار دارد، رتبه نخست در حال حاضر متعلق به جوزف بیکان است.

یوونتوس یکشنبه شب در هفته پانزدهم سری A ایتالیا با نتیجه 4 بر یک اودینزه را شکست داد. کریستیانو رونالدو با زدن دو گل در این دیدار توانست از رکورد پله عبور کند. ستاره پرتغالی گل نخست خود را در دقیقه 31 به ثمر رساند و در دقیقه 70 برای دومین بار دروازه اودینزه را باز کرد تا رکورد اسطوره برزیلی در تعداد گل‌های باشگاهی و ملی را بشکند و دومین گلزن برتر تاریخ شود.

Advertisement

کریستیانو رونالدو، با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی قبل از پایان سال 2020 قول داده بود که در سال آینده همه تلاش خود را در زمین انجام دهد.

او فصل را به عنوان برترین گلزن در پنج لیگ برتر اروپا به پایان رسانده بود و با برد پنج بار توپ طلا در اولین بازی سال به حضور خوب خود ادامه داد.

رونالدو در بازی دیشب مقابل ادونیزه رکورد 757 گل پله بازیکن برزیلی را شکست و به رکورد 758 گل رسید.

این بازیکن هم‌اکنون یک گل بیشتر از پله زده است و دو گل دیگر باعث می‌شود که فوق ستاره سابق رئال مادرید به رتبه نخست صعود کند تا رسما برترین بازیکن گلزن تاریخ فوتبال شود.

در حال حاضر، جوزف بیکان با 759 گل در این جدول پیشتاز است. جالب اینکه رونالدو در این فصل با 14 گل در 11 بازی در جدول گلزنی سری A پیشتاز است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم