کاوانی از سه بازی منچستریونایتد به علت انتشار پست نژادپرستانه محروم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فدراسیون فوتبال بریتانیا، ادینسون کاوانی مهاجم منچستریونایتد را پس از استفاده از اصطلاح اسپانیایی نژادپرستانه برای سیاه‌پوستان که به گفته وی به عنوان یک «سلام دوست‌داشتنی» به کار می‌رود، از حضور در سه بازی منچستریونایتد محروم کرد.

ادینسون کاوانی پس از اعتراف به نقض قوانینFA ، 100000 پوند (136500 دلار) جریمه نقدی محکوم شد.

اتحادیه فوتبال بریتانیا درباره پست کاوانی گفت: «این توهین و اظهارنظر نادرست باعث نقض شدید قوانین است زیرا به رنگ، نژاد، قومیت و یا اصالت یک نفر چه صریح و چه ضمنی اشاره می‌کند».

کاوانی در دیدار یونایتد برابر ساوتهمپتون پس از ورود با زمین به عنوان بازیکن جانشین علاوه بر به ثمر رساندن دو گل، با ارسال پاس گل برای برونو فرناندز دیگر مهاجم منچستریونایتد نقش اصلی را در برتری سه بر دو تیمش ایفا کرد.

پس از این دیدار یکی از هواداران یونایتد در واکنش به درخشش او تصویری از کاوانی را منتشر کرد و این بازیکن در پاسخ برای تشکر به زبان اسپانیایی از کلمه‌ای استفاده کرد که منشور انضباطی اتحادیه فوتبال انگلیس آن را نژادپرستانه تشخیص داد.

منچستریونایتد طی بیانیه‌ای در دفاع از بازیکن خود گفت: «این باشگاه اعتماد دارد كه كمسیون تنظیم مقررات مستقل در دلایل كتبی خود روشن خواهد كرد كه ادینسون كاوانی نژادپرست نیست و یا قصد نژادپرستانه‌ای در رابطه با پست او وجود ندارد».

این بازیکن تاکید کرد که از پست او برداشت غلطی شده اما با همه اینها، بابت انتشار آن عذرخواهی کرد.

باشگاه منچستریونایتد افزود: «ادینسون کاوانی نمی‌دانست که ممکن است از سخنان او سوءبرداشت شود و او صمیمانه به خاطر پست و کسی که آزرده خاطر شد عذرخواهی کرد».

علی‌رغم این تاکید او، برای احترام و همبستگی با بریتانیا و و مبارزه با نژادپرستی در فوتبال کاوانی ترجیح داد این اتهام را رد نکند و مجازات آن را بپذیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم