آقای گل سابق جام‌جهانی: رکورد لیونل مسی را هیچ‌کس نخواهد شکست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

گری لینه‌کر مهاجم سابق تیم ملی فوتبال بریتانیا و آقای گل جام جهانی 1986 گفت که هیچ‌کس در هیچ دورانی نخواهد توانست رکوردی که لیونل مسی در زمینه تعداد گل برای یک باشگاه را ثبت کرده، بشکند.

لیونل مسی با ثبت رکورد 644 گل برای بارسلونا، رکوردی را که دهه‌ها در اختیار پله ستاره سابق تیم ملی برزیل بود شکست. گل شماره 644 لیونل مسی برای بارسلونا روز سه‌شنبه 23 دسامبر 2020 در بازی مقابل والادولید ثبت شد و مسی توانست گل سوم تیمش را به ثمر برساند.

لینه‌کر در صفحه توئیترش نوشت: «برای شکستن رکورد 644 گل مسی باید کسی 43 گل در هر سال به مدت 15 سال متوالی برای یک باشگاه به ثمر برساند. این رکورد را هیچ‌ کس نخواهد شکست؛ هیچ کس.»

خود لیونل مسی هم در صفحه اینستاگرامش نوشت: «زمانی که فوتبال را آغاز کردم، به فکر شکستن هیچ رکوردی نبودم؛ از جمله رکوردی که روز سه‌شنبه ثبت کردم. دوست دارم از همه کسانی که در این سال‌ها از من حمایت کردند تشکر کنم؛ همبازی‌هایم، خانواده‌ام، دوستانم و همه آنها که روزی در کنارم ایستادند.»

در رده‌بندی ثبت گل برای یک باشگاه لیونل مسی با ثبت 644 گل برای بارسلونا در رده اول، پله با 643 گل برای سانتوس برزیل در رده دوم و گرهارد مولر با 564 گل برای بایرن مونیخ در رده سوم ایستاده‌اند. کریستیانو رونالدو رقیب همیشگی لیونل مسی 450 گل برای رئال مادرید به ثمر رسانده و در رده هشتم این فهرست جای دارد. با توجه به انتقال رونالدو به یوونتوس یقینا او نخواهد توانست رکورد مسی را بشکند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم