.
.
.

المپیک توکیو؛ تماشاگران می‌توانند در بازی‌ها حاضر شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد که او و جانشین نخست‌وزیر ژاپن در تصمیم‌گیری برای المپیک توکیو با هم به توافق رسیده‌اند که تماشاگران در بازی‌ها حاضر شوند.

بر اساس گزارش گاردین، توماس باخ اعلام کرد که «بسیار بسیار مطمئن» است که تماشاگران می‌توانند در المپیک سال آینده توکیو حاضر شوند.

باخ که برای اولین بار از زمانی که او و شینزو آبه نخست‌وزیر وقت ژاپن به توافق رسیدند تا به علت همه‌گیری ویروس کرونا، المپیک توکیو 2020 را یک سال به تاخیر بیندازند، به ژاپن سفر می‌کند، به خبرنگاران گفت که او و جانشین آبه، برای تصمیم‌گیری درباره المپیک 2020 کاملا همسو هستند.

توماس باخ از روز یکشنبه وارد ژاپن شده است. او در جریان این سفر قرار است با فرماندار توکیو و مقامات برگزاری بازی‌های المپیک هم دیداری داشته باشد.

او همچنین از دهکده ورزشکاران بازدید می‌کند.

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک بعد از دیدار با نخست وزیر ژاپن به خبرنگاران گفت که برگزارکنندگان بازی در ژاپن و IOC در میزبانی یک رویداد ایمن مشارکت خواهند کرد.

باخ افزود: این باعث می‌شود ما بسیار بسیار مطمئن باشیم که می توانیم تماشاگر داشته باشیم.

رئیس IOC عصر امروز هم دیداری با شینزو آبه نخست‌وزیر سابق ژاپن خواهد داشت.

باخ در ادامه تاکید کرد که با عزم و اطمینان کامل بازی‌های المپیک و پارالمپیک را تابستان سال آینده در توکیو با موفقیت بزرگی برگزار خواهند کرد.

این در حالی است که برگزارکنندگان ژاپنی هنوز درگیر چالش برای اطمینان از ایمنی بیش از 11000 ورزشکار و همچنین دهها هزار مقام، روزنامه‌نگار و سایر کارکنان مرتبط با بازی‌ها هستند و اینکه آیا تماشاگران می‌توانند در رویدادها شرکت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم