.
.
.

23 مسابقه فورمول1 در سال 2021 برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی روز سه‌شنبه 10 نوامبر 2020 اعلام کرد که 23 مسابقه فورمول 1 در سال 2021 برگزار خواهد شد و از جمله میزبان‌های این مسابقات، پادشاهی عربی سعودی خواهد بود که این مسابقات برای اولین بار در این کشور برگزار خواهد شد.

براساس روال همیشگی هر فصل جدید فورمول 1 با مسابقه جایزه بزرگ استرالیا 21 مارس هر سال در ملبورن آغاز و آخرین مسابقه آن 5 دسامبر در ابوظبی برگزار می‌شود. براساس آنچه اعلام شده سعودی در 28 نوامبر 2021 برای اولین بار میزبان فورمول 1 خواهد بود.

هنوز میزبان مسابقه چهارم که در 25 آوریل برگزار می‌شود، مشخص نشده و قراردادهای جایزه بزرگ برزیل که 14 نوامبر در سائوپولو برگزار می‌شود هم هنوز نهایی نشده است.

فصل 2020 مسابقات فورمول1 تحت تاثیر بحران کرونا شاهد تغییرات زیادی بود، اما هیات برگزاری مسابقات فورمول1 اعلام کرد: «میزبان‌های فصل 2021 درباره بازگشت ایمن به مسابقات این فصل اطمینان دارند و به برنامه‌ها و اقداماتی که برای ممکن کردن بازگشت طبیعی به مسابقات در دستور کار قرار داده‌ایم، باور دارند.»

در مسابقات فصل آینده براساس جدول موقت، 5 رویداد پیش‌بینی شده که شاهد برگزاری دو مسابقه در دو هفته متوالی خواهند بود و استرالیا، بحرین، آذربایجان، کانادا، فرانسه، اتریش، آمریکا، مکزیک، پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی میزبان این مسابقات خواهند بود.

نیمه دوم فصل آینده هم شاهد دو رویداد و سه مسابقه خواهد بود که بلژیک، هلند، ایتالیا، روسیه، سنگاپور و ژاپن میزبانی آن را بر عهده خواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم