اتحادیه جهانی فوتبالیست‌ها نسبت به برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در قطر ابراز نگرانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size


اتحادیه جهانی فوتبالیست‌ها (FIFPRO)، از کنفدراسیون فوتبال آسیا به علت عدم مشورت با بازیکنان قبل از انتقال بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به قطر، انتقاد و نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد.

اتحادیه جهانی فوتبالیست‌ها (FIFPRO)، در بیانیه خود اعلام کرد: «فیف‌پرو از عدم مشورت با فوتبالیست‌های حرفه‌ای برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در قطر و برنامه‌ریزی پروتکل‌های بهداشتی کرونا ناامید و نگران است. این موارد بر سلامت روحی و جسمی و همچنین شرکت در لیگ‌های داخلی کشورها تاثیراتی دارد. نه از فیف‌پرو و نه از اتحادیه بازیکنان وابسته ما در کشورهای استرالیا، ژاپن، مالزی، تایلند و کروه جنوبی که شامل 16 تیم هستند، قبل از تصمیم‌گیری برای برگزاری مسابقات سوال نشده بود».

در ادامه این بیانیه آمده است: «علاوه بر این ما هیچ اطلاعاتی در مورد شیوع ویروس کرونا در طول مسابقات لیگ قهرمانان در منطقه غرب در ماه سپتامبر دریافت نکردیم».

بر اساس گزارش فرانس 24، این در حالی است که پیش از این الهلال تیم برجسته سعودی پس از 30 تست مثبت کرونا که از بازیکنان و پرسنل این تیم گرفته شد به علت آنچه پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا اعلام شده بود، از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

AFC نیز در آن زمان از تدابیر در نظر گرفته شده برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قطر دفاع و اظهار کرد: «هیچ موردی از انتقال ویروس کرونا بین دو تیم رقیب در طول مسابقات وجود نداشته است».

اتحادیه جهانی فوتبالیست‌ها (FIFPRO) که نماینده دهها هزار فوتبالیست در سراسر جهان به شمار می‌آید، خواستار انجام «مشاوره مستقیم» با آنها در چنین تصمیم‌گیری‌هایی شد.

گفتنی است، تاکنون هیچ پاسخی از سوی AFC به این اتحادیه داده نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم