درخواست استیناف النصر در هاله‌ای از ابهام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اعلام زمان و مکان نهایی فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 باعث شد رسانه‌های سعودی گمانه‌زنی درباره رد درخواست استیناف باشگاه النصر توسط AFC را مطرح کنند.

بر اساس گزارش سایت کوره، باشگاه النصر پس از شکست مقابل پرسپولیس در نیمه ‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2020 از حریف خود به علت «جذب غیرقانونی بازیکن و استفاده از آنها در لیگ قهرمانان آسیا» شکایت کرد.

اما AFC حکم نهایی را درباره این بازی صادر و شکایت باشگاه سعودی را رد کرد.

پس از آن، باشگاه النصر اعلام کرد که به کمیته استیناف AFC و بعد از آن به دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (CAS) شکایت می‌کند.

روز گذشته AFC با اعلام زمان و مکان فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020، از پرسپولیس به عنوان تیم راه یافته به فینال نام برد که باید منتظر مشخص شدن حریف خود در بازی نهایی باشد و بر همین اساس این گمانه‌زنی‌ها مطرح شد که درخواست النصر توسط کمیته استیناف AFC رد شده است.

از سوی دیگر، سایت عربی کوره این پرسش را مطرح کرد که آیا AFC درخواست استیناف النصر را رد کرد؟
و به نقل از احمد الامیر، کارشناس حقوقی در این زمینه نوشت: «AFC هنوز درخواست استیناف النصر را رد نکرده است. این خبر اصلا درست نیست و اهداف آن روشن است».

بر اساس قانون، باشگاه النصر 10 روز بعد از صدور رای کمیته انضباطی، فرصت دارد تا به کمیته استیناف شکایت کند، النصری‌ها سپس منتظر حکم استیناف و صدور رای هستند و در صورت رد درخواستشان به دادگاه عالی ورزش(CAS) شکایت می‌کنند.

گفتنی است، دیدار پرسپولیس و النصر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2020 پس از جدالی 120 دقیقه‌ای با تساوی یک بر یک به پایان رسید اما تیم ایرانی توانست با ضربات پنالتی بر حریف خود پیروز و راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید