کنفدراسیون فوتبال آسیا ورزشگاه‌های جذاب آسیای مرکزی و جنوبی را معرفی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه معرفی ورزشگاههای بزرگ و جذاب مناطق مختلف این قاره، اسامی ورزشگاه‌های بزرگ و جذاب بخش آسیای مرکزی و جنوبی را معرفی کرد.

ورزشگاه «پاختاکور»
ورزشگاه «پاختاکور»

ورزشگاه «پاختاکور» در قلب تاشکند در حاشیه یک پارک زیبا قرار دارد و با صندلی‌های آبی و زرد آن متمایز شده است.

این ورزشگاه در سال 2008 جنس صندلی‌های خود را از چوبی به پلاستیکی تغییر داد و اتاق‌های جدید برای تعویض و یک منطقه VIP به همراه یک صفحه نمایش غول‌پیکر جدید اضافه کرد.

پس از آن که ساکنان تاشکند در سال 1956 به ساخت ورزشگاه کمک کردند، پاختاکور اولین مسابقه خود را در ورزشگاه خانگی جدید با ظرفیت 56000 نفری در 20 اوت انجام داد.

این باشگاه در طول 22 فصل حضور ازبکستان در لیگ اتحاد جماهیر شوروی و لیگ فعلی این کشور، همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ورزشگاه پاختاکور که هم اکنون 35000 صندلی دارد، میزبان فینال مسابقات قهرمانی زیر 16 سال AFC در سال‌های 2008 و 2010 و همچنین بازی برگشت جام جهانی 2014 فیفا بین ازبکستان و اردن بود.

ورزشگاه چندمنظوره «سالت‌لک»
ورزشگاه چندمنظوره «سالت‌لک»

ورزشگاه چندمنظوره «سالت‌لک» در کلکته بزرگترین ورزشگاه در هندوستان است و در یک مقطع، قبل از نوسازی آن در سال 2011، دومین ورزشگاه بزرگ جهان با ظرفیت رسمی 120000 نفر بود.

این ورزشگاه که در سال 1984 ساخته و افتتاح شد، با مساحت 76.40 هکتار (309200 متر مربع) برای فوتبال استفاده و بازی‌های مهم دربی نیز در آن برگزار می‌شود.

ورزشگاه «یووا بهراتی کریرانگان» نیز در هندوستان، قبل از بازسازی در سال 2011 و پیش از بازی دوستانه بین‌المللی بین آرژانتین و ونزوئلا، در اوایل مه 2008 میزبان مسابقه خداحافظی الیور کان، دروازه‌بان پیشین آلمان بود.

این ورزشگاه همچنین میزبان فینال و مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های جام جهانی فوتبال زیر 17 سال 2017 بود.

ورزشگاه ملی «بنگاباندهو».
ورزشگاه ملی «بنگاباندهو».

ورزشگاه ملی «بنگاباندهو» در بنگلادش که ابتدا در سال 1954 برای کریکت ساخته شده بود، طی سال‌ها به یکی از مهمترین مکان‌های ورزشی بنگلادش تبدیل شده است.

این مکان چندین بار مورد بازسازی قرار گرفت اما برای افتتاحیه جام جهانی کریکت 2011 کاملا نوسازی شد.

این ورزشگاه هنوز یکی از بزرگترین ورزشگاه‌های این کشور با ظرفیت 36000 نفر است.

ورزشگاه «پامیر»
ورزشگاه «پامیر»

ورزشگاه «پامیر» یک ورزشگاه چندمنظوره است که در شهر دوشنبه در کشور تاجیکستان جای گرفته است. این ورزشگاه با نام رسمی ورزشگاه «مرکزی جمهوری» خوانده می‌شود. هم اینک این ورزشگاه بیشتر برای دیدارهای فوتبال به کار گرفته می‌شود.

تماشاگران معمولا تا 20 هزار صندلی این ورزشگاه را پر می‌کنند و ظرفیت آن تا 24000 نفر است.

ورزشگاه «آزادی»
ورزشگاه «آزادی»

ورزشگاه «آزادی» که برای میزبانی از بازی‌های آسیایی سال 1974 ساخته شده است، محل برگزاری بازی تیم ملی فوتبال ایران و همچنین مسابقات خانگی پرسپولیس و استقلال است. این ورزشگاه شامل یک مرکز ورزش‌های آبی و چندین بخش دیگر ورزشی است.

این مکان در سال 1971 افتتاح شد، در سپتامبر 1997 با حضور 120 هزار تماشاگر در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 1998 بین ایران و سعودی، دیداری که با نتیجه تساوی یک - یک تمام شد، رکورد زد. در آوریل 2015 و در دیدار پرسپولیس با النصر سعودی با حضور 100 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی رکورد تماشاگران لیگ قهرمانان آسیا ثبت شد.

این ورزشگاه همچنین میزبان نخستین فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2018 بود زمانی که پرسپولیس در بازی برگشت با کاشیما ژاپن بازی داشت و قبل از شروع مسابقه، ورزشگاه پر شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید