در پی انتشار کرونا در ایران: لیگ فوتبال بدون تماشاگر برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران از احتمال برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران بدون تماشاگر خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، شنبه 22 فوریه 2020، سهیل مهدی پس از شیوع ویروس کرونا در ایران و برنامه‌های سازمان لیگ برتر فوتبال ایران، این بیماری را یک مسئله بین‌المللی دانست که با توجه به توصیه‌های وزارت ورزش و کمیته پزشکی سازمان لیگ از اعمال تمهیداتی خبر داد.

او تاکید کرد که اگر بیماری کرونا گسترش یابد، شاید «کاهش تماشاگران و مسائلی از این دست» را به دنبال داشته باشد.

مهدی همچنین اعلام کرد که از اعضای تیم‌ها خواسته تا «مراسم دست دادن را به تماس مشت ها تبدیل کنند» که قرار است این کار برای اولین بار در بازی «پرسپولیس و سپاهان» انجام شود.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران با ابراز نگرانی از شیوع این بیماری گفت: «این مسئله در فکر و ذهن همه است. باید دید سازمان‌های بالادستی چه تصمیمی می‌گیرند».

او درباره احتمال برگزاری مسابقات بدون تماشاگر یا ضدعفونی کردن ورزشگاه‌ها بیان کرد: «ضدعفونی کردن ورزشگاه غیرممکن است. کشور چین در حادترین شرایط است. روز گذشته شنیدم که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد بازی‌هایی که چین میزبان است در خارج از این کشور برگزار شود».

مهدی، از عدم مهیا بودن شرایط برای لغو بازی‌ها خبر داد و اظهار کرد که اگر به دلیل «بحث جان انسان‌ها» لیگ بدون تماشاگر برگزار شود، لیگ ساکتی خواهد بود.

گفتنی است بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در روزهای گذشته 735 نفر در ایران با علائم مشکوک به بیماری کرونا بستری شده‌اند. هنوز مشخص نیست که این افراد به آنفولانزای معمولی مبتلا هستند یا اینکه به ویروس کرونا عامل بیماری آنهاست.

با رشد سریع آمار مبتلایان به این ویروس، ایران پس از چین با گسترده‌ترین نرخ ابتلا به ویروس کرونا روبه‌رو شده است.

کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت ایران در توییتر خود، آخرین آمار قربانیان ویروس کرونا در ایران را دو نفر اعلام کرد.

او بر اساس آخرین گزارش‌های آزمایشگاهی نوشت: «ابتلای 13 نفر دیگر از جمله 7 نفر در قم، 4 نفر در تهران و 2 نفر در گیلان تایید شده است که در این جمع 2 نفر جان خود را از دست دادند».

جهانپور اعلام کرد اغلب موارد کماکان از ساکنین قم بوده یا سابقه مراجعت از قم در روزهای و هفته‌های اخیر را داشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید