فدراسیون جهانی والیبال حریفان ایران را در المپیک 2020 توکیو مشخص کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون جهانی والیبال، گروه بندی بازی های المپیک 2020 توکیو را اعلام کرد و بر همین اساس تیم های هم گروه ایران در این رقابت ها مشخص شدند.

بر اساس گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال ایران، جمعه 31 ژانویه 2020، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) گروه‌بندی مسابقات والیبال بازی‌های المپیک 2020 توکیو را بر اساس رده‌بندی جهانی آنان اعلام کرد.

در گروه نخست رقابت های مردان، تیم‌های؛ ژاپن، لهستان، ایتالیا، کانادا، ایران و ونزوئلا قرار دارند. در گروه دوم نیز، تیم‌های؛ برزیل، آمریکا، روسیه، آرژانتین، فرانسه و تونس، با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

پس از پایان دور مقدماتی مسابقات والیبال المپیک 2020 توکیو، از هر گروه چهار تیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود می‌کنند. در مرحله یک چهارم نهایی، تیم‌های اول و چهارم هر گروه به صورت ضربدری به مصاف یکدیگر می‌روند و تیم‌های دوم و سوم هر گروه، بر اساس قرعه‌کشی به مصاف تیم‌های دوم و سوم گروه مقابل می‌روند. چهار تیم برنده مرحله یک چهارم نهایی، به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند.

گروه‌بندی مسابقات والیبال بازی‌های المپیک در گروه زنان نیز به قرار زیر است:

گروه اول: ژاپن، صربستان، برزیل، کره جنوبی، دومینیکن و کنیا
گروه دوم: چین، آمریکا، روسیه، ایتالیا، آرژانتین و ترکیه

گفتنی است، رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک 2020 قاره آسیا در چین، با قهرمانی تیم ملی ایران به پایان رسید که در نتیجه آن، تیم ایران موفق شد برای دومین دوره متوالی راهی بازی‌های المپیک شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید