کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست باشگاه‌های ایرانی را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کنفدراسیون فوتبال آسیا روز سه‌شنبه 21 ژانویه 2020 اعلام کرد که تیم‌های «استقلال» و «شهرخودرو» به جای ایران باید در امارات مقابل نمایندگان کویت و بحرین میزبانی کنند.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی نوشت؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا با وجود اعتراض تیم‌های ایرانی مبنی بر سلب حق میزبانی در داخل ایران، اعلام کرد که دیدار تیم‌های استقلال و شهرخودرو با رقبای کویتی و بحرینی باید در امارات برگزار شود.

به گفته ایسنا این تصمیم AFC در حالی است که پیش از این قرار بود استقلال با الکویت در تهران و شهرخودرو با الرفاع در مشهد دیدار کنند.

اما AFC به دلیل «تنش‌های اخیر ایران با آمریکا» حق میزبانی را از تیم‌های ایرانی سلب کرد.

ایسنا در ادامه عنوان كرد، AFC دوشنبه 20 ژانویه پیشنهاد کرده بود که دیدارهای پلی‌آف نمایندگان ایران در قطر برگزار شود که با مخالفت ایرانی‌ها روبرو شد. در ادامه، سه‌شنبه شب این بازی‌ها را به خاک امارات منتقل کرده است. البته این احتمال وجود دارد که کشور قطر میزبانی از تیم‌های ایرانی را نپذیرفته باشد.

پیشتر کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که به زودی حکمی صادر می‌کند تا حق میزبانی نمایندگان ایران در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا، گرفته شود.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی SBC سعودیه، ولید الفراج، مجری تلوزیونی یک برنامه ورزشی اعلام کرد که «کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی حکمی صادر می‌کند که بر مبنای آن، تیم‌های ایرانی با حریفان خود در بازی‌های لیگ قهرمانان در زمین بی‌طرف دیدار می‌کنند».

او به نقل از یک منبع موثق، دلیل اصلی این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا را «تنش‌های اخیر ایران با آمریکا» عنوان کرد.

پیش از این نیز، الانباء کویت اعلام کرد که بازی تیم‌های «استقلال ایران و الکویت کویت» در چارچوب «پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا» در 21 ژانویه که قرار بود در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود به دلیل درخواست باشگاه الکویت مبنی بر «برگزاری بازی با استقلال در زمین بی‌طرف، منجر به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تعویق چهار روزه این دیدار شد.

الفراج تاکید کرد که تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بدین معنا نیست که حریفان تیم‌های ایرانی هم باید در زمین بی‌طرف از آنها میزبانی کنند، بلکه فقط این تیم‌های ایرانی هستند که باید بازی‌های خانگی خود را در زمین بی‌طرف انجام دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید