رحیمی در واکنش به مهاجرت کیمیا علیزاده: صدای ورزشکاران شنیده نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نماینده مجلس ایران، در واکنش به مهاجرت کیمیا علیزاده، تکواندوکار تیم ملی، «فدراسیون‌ها و وزارت ورزش» در این کشور را «‌بی‌کفایت» دانست که برخورد قیم مابانه با سرمایه‌های انسانی دارند و با انتقاد از مدیران و فدراسیون‌ها بیان کرد که آنها نمی‌گذارند «صدای ورزشکاران شنیده شود».

علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران با اشاره به مهاجرت کیمیا علیزاده، تنها زن ایرانی برنده مدال المپیک، در حساب توئیتر خود نوشت: «بین اخبار مربوط به سردار سلیمانی و سقوط هواپیما، خبر مهمی درحوزه ورزش دیده نشد: کیمیا علیزاده از ایران رفت».

او در ادامه افزود: «فدراسیون‌ها و وزارت ورزش در بی‌کفایتی و برخورد قیم مابانه با سرمایه‌های انسانی نیاز به خانه تکانی دارند. مدیران و فدراسیون‌ها تریبون دارند، اما صدای ورزشکاران شنیده نمی‌شود».

گفتنی است، طی روزهای اخیر، اخباری درباره مهاجرت این ورزشکار به کشور هلند منتشر شده است و به نظر می‌آید او قصد دارد در بازی‌های المپیک توکیو برای کشوری غیر از ایران مبارزه کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، چندی پیش، کیمیا علیزاده، دارنده مدال برنز المپیک ریو و نقره و برنز جهان در رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندو بانوان ایران غایب بود و کادر فنی تیم ملی دلیل این موضوع را آسیب دیدگی این ورزشکار اعلام کرد.

اما برخلاف این ادعاها، چند روزی است که تصاویری از او که مشغول انجام تمرینات آماده سازی در اروپاست آن هم بدون حجاب اسلامی، منتشر شده است در حالی که رعایت حجاب، یکی از شروط لازم برای حضور زنان ورزشکار در جمهوری اسلامی است.

پیش از این، مقامات و رسانه‌های تندرو در ایران، بارها از قهرمانی علیزاده برای تبلیغ حجاب استفاده کردند.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در پیامی پس از کسب مدال توسط کیمیا علیزاده در المپیک، گفت: «یک زن محجبه در موضع قهرمان روی سکوی قهرمانی می‌ایستد و همه را وادار می‌کند که او را تکریم و تجلیل کنند».

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مهاجرت ورزشکاران ایرانی، طی ماه‌های اخیر شدت بیشتری یافته است. حدود سه سال پیش، «علی اصغر یوسف نژاد»، نماینده مجلس ایران، طی هشداری گفت: «خروج ورزشکاران ایرانی همانند مساله فرار مغزهاست و برای کشور تبعات بد بسیاری به همراه دارد».

روزنامه قانون نیز در این باره گزارش داد که «ورزشکاران رشته‌های مختلف تصمیم خود را گرفته‌اند و در آینده‌ای نه چندان دور به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید