.
.
.

بازداشت بازیکن اردنی فولاد اهواز با 47هزار دلار در فرودگاه تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انس بنی یاسین، مدافع میانی تیم فوتبال فولاد اهواز که به دلیل تحریم‌ها علیه ایران ناچار شده بود، بخشی از مبلغ قرارداد خود را به صورت نقد دریافت کند، زمانی که قصد داشت این مبلغ را از ایران خارج کند، در فرودگاه «امام خمینی» تهران بازداشت و 47 هزار و 500 دلار از او کشف و ضبط شد.

خبرگزاری ایرنا گزارش کرد که انس بنی یاسین «روز یکشنبه هنگام خروج از کشورمان (ایران) در فرودگاه امام تهران دستگیر شد و اجازه خروج با ارز بیش از حد مجاز را پیدا نکرد. این بازیکن اردنی قصد داشت قسمتی از مبلغ قراردادش که به صورت نقدی از باشگاه فولاد خوزستان دریافت کرده بود را همراه خود از کشور خارج کند اما در فرودگاه امام از خروج وی جلوگیری شد و پول این بازیکن را ضبط کردند.»

پس از بازداشت این شهروند اردنی، خبرگزاری ایسنا گزارش کرد که وزارت امور خارجه اردن روند پیگیری بازداشت این تبعه خود را آغاز و یک مقام این وزارت اعلام کرد: « وزارت خارجه اردن به طور مداوم با مقامات ایرانی در ارتباط است تا بتواند انس بنی یاسین را به کشورش بازگرداند و از جزئیات مشکل وی باخبر شود. مقامات ایرانی همکاری خوبی در این مساله با ما داشتند و سرکنسول اردن در تهران با انس بنی یاسین دیدار کرد.»

شاهزاده علی بن الحسین، رئیس فدراسیون فوتبال غرب آسیا و برادر پادشاه اردن با انتشار توئیتی از اوضاع نامناسب انس بنی یاسین در ایران گلایه کرد. او نوشت: «انس مانند پسر من است. او یک بازیک خوب و یک جنتلمن واقعی است. او به صورت حرفه‌ای به ایران رفت تا برای یکی از تیم‌های آنجا بازی کند. حالا آنها نمی‌خواهند اجازه دهند او به کشورش بازگردد. باشگاه‌ ایرانی هم هیچ‌گاه حقوقی که شایسته او باشد را پرداخت نکرد. شرم بر شما.»

این اولین بار نیست که بازیکنان و مربیان خارجی شاغل در ایران حقوق خود را دریافت نکرده و یا برای دریافت آنها دچار مشکل می‌شوند. در آخرین نمونه از موارد مشابه، آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال استقلال تهران به دلیل بلوکه شدن حساب‌هایش، ایران را ترک کرد و هنوز حاضر به بازگشت نیست. این باشگاه به دلیل تحریم‌ها امکان واریز حقوق استراماچونی به حسابش را نداشت و به همین دلیل از طریق صرافی‌های مختلف اقدام به انتقال پول او کرد و این موضوع سبب بلوکه شدن حساب‌های استراماچونی در ایتالیا شد.