به دلیل ادامه تظاهرات در عراق بازی ایران و عراق به جای بصره در اردن برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عدم فروکش کردن تظاهرات در عراق، باعث شد تا محل برگزاری بازی ایران و عراق در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 که پیش از این قرار بود در بصره برگزار شود، به کشور اردن منتقل شد.

در حالی که همه منتظر اعلام نظر فیفا درباره محل برگزاری بازی ایران و عراق در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی بودند، فیفا طی نامه‌ای به فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد که به دلیل اعتراضات مردمی اخیر، محل انجام این بازی باید از بصره به کشور ثالث منتقل شود، بر همین اساس، فدراسیون فوتبال عراق نام کشور پیشنهادی خود را اعلام کرد.

عراقی‌ها، «اردن و ورزشگاه ملی عَمّان» را به عنوان میزبان بازی با ایران اعلام کردند.

تیم ملی ایران قرار بود در تاریخ 14 نوامبر 2019، در چارچوب هفته چهارم دومین مرحله رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های 2023 چین، مقابل عراق در شهر بصره بازی کند.

طی روزهای اخیر، یک هیات ایرانی، برای بررسی شرایط برگزاری این بازی، به بصره سفر کرد. گزارش این سفر حاکی از آن بود که دو کشور ایران و عراق برای برگزاری دیدار تیم ملی عراق با ایران در بصره به توافق رسیده اند. اما با اعلام نظر فیفا، این توافق بی‌نتیجه ماند.

یادآوری می‌شود که شهر بصره و دیگر شهرهای عراق از آغاز ماه اکتبر گذشته تا کنون شاهد تظاهراتی است که بارها طی آن شعارهایی علیه ایران و متحدانش در عراق داده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید