.
.
.

زنان فوتبالیست ادعای مجری ورزشی را به چالش کشیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به تازگی یک مرد روزنامه نگار و مجری ورزشی اسپانیایی، علیه فوتبال زنان اظهارنظر جنجالی کرد که باعث شد توسط زنان فوتبالیست به چالش کشیده شود.

خوزه ماریا گارسیا، روزنامه نگار اسپانیایی و یکی از مجریان معروف رادیویی این کشور، طی یک مصاحبه، به فوتبال زنان انتقادات تندی وارد کرد.

او در این باره گفت: «چند درصد از بازیکنان زن می توانند و توان این را دارند تا از روی نقطه کرنر توپ را روی دروازه ارسال کنند؟ اصلا خیلی از آنها نمی توانند توپ را از نقطه کرنر به دروازه برسانند».

گارسیا در ادامه افزود: «فوتبال زنان دروغی بیش نیست. زنان زور فوتبالی ندارند. بحث مردانگی و زنانگی یک اصل است. نفر 50 رنکینگ تنیس مردان در دو ست 6-0 شماره یک تنیس زنان را شکست خواهد داد. تیم جوانان اتلتیکو هم 10-0 تیم اول زنان دنیا را شکست خواهد داد. از این اطمینان دارم».

این دیدگاه جنسیتی او با واکنش زنان فوتبالیست مواجه شد. تیم زنان «اسپورتینگ خیخون» که در دسته دوم لیگ زنان اسپانیا حضور دارد، ویدیویی را منتشر کرد تا خلاف گفته های این مجری ورزشی را به اثبات برساند.

در این ویدیو، پنج زن فوتبالیست اسپورتینگ، توپ را از نقطه کرنر به سمت دروازه ارسال می‌کنند. آنها نه تنها این کار را به خوبی انجام می‌دهند بلکه یکی از آنها توپ را وارد دروازه می‌کند.

این چالش که با نام «ماریا گارسیا» معروف شده، مورد استقبال چهره‌های مشهور فوتبال زنان مانند «مارتا و ماریونا کالدنتی» قرار گرفته است.

موفقیت زنان در رد گفته‌های «ماریا گارسیا» باعث عذرخواهی و انکار اظهارنظرش شد.

او برای اصلاح گفته‌هایش اعلام کرد که انتقاد او درباره «مدیریت فوتبال زنان» بود و نه زنان فوتبالیست. اما این عقبگرد او مورد قبول واقع نشد و همچنان فوتبالیست‌های زن به چالشی که با نام او راه افتاده، می‌پیوندند.