پیامدهای تظاهرات عراق: لغو میزبانی کربلا در مسابقات قهرمانی زیر 19 سال آسیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی زیر 19 سال آسیا که قرار بود به میزبانی عراق در شهر کربلا برگزار شود، به دلیل استمرار تظاهرات در این کشور، لغو شده است.

ادامه تظاهرات مردم عراق و اعتراضات خیابانی در این کشور، باعث گرفتن امتیاز میزبانی از آن در مسابقات ورزشی شده است.

به جز این مسابقات، برگزاری مسابقات لیگ فوتبال عراق توسط فدراسیون فوتبال این کشور و نیز دیدار تیم‌های نیروی هوایی عراق و مولودیه الجزایر در جام عربی «محمد السادس» به میزبانی نیروی هوایی نیز به حالت تعلیق درآمد.

همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه به فدراسیون فوتبال عراق، برگزاری مسابقات فوتبال زیر 19 سال قهرمانی آسیا را لغو کرد.

این مسابقات قرار بود به میزبانی شهر کربلا و با حضور تیم‌های فلسطین، کویت، عمان، پاکستان و عراق برگزار شود.

از سوی دیگر، معلوم نیست تیم ملی عراق در مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر و انتخابی جام ملت‌های 2023 آسیا با تیم ملی ایران مسابقه بدهد، اگرچه پیش از این، فدراسیون فوتبال عراق تاکید کرد که این مسابقه در تاریخ و محل تعیین شده برگزار می‌شود. این دو تیم، بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته باید در تاریخ 14 نوامبر 2019، به میزبانی بصره با یکدیگر مسابقه بدهند.

خبرگزاری‌های ایران اعلام کردند که «مهدی تاج»، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، قرار است روز شنبه هفته آینده در تهران با «عبدالخالق مسعود» رئیس فدراسیون فوتبال عراق دیدار و گفت‌وگو کند.

در نهایت، نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا طی روزهای آینده تعیین خواهد کرد که آیا عراق مهیای برگزاری این مسابقه خواهد بود یا اینکه مانند سایر مسابقات ورزشی که قرار بود در این کشور برگزار شود این دیدار نیز به تعویق خواهد افتاد.

گفتنی است، در گروه سوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر، تیم فوتبال عراق و بحرین، با هفت امتیاز اول و دوم هستند و تیم فوتبال ایران نیز شش امتیاز دارد. کامبوج و هنگ کنگ دیگر تیم های حاضر در این گروه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید