رفتار نژادپرستانه هواداران بلغاری

نخست وزیر بلغارستان از مدیر هیئت فوتبال کشورش خواست استعفا دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نخست وزیر بلغارستان در پی رفتارهای نژادپرستانه بازی بلغارستان-بریتانیا خواستار استعفای رییس اتحادیه فوتبال کشورش شد.

روز سه شنبه، 15 اکتبر 2019 نخست وزیر بلغارستان دستور استعفای بوریسلاو میخایلوف، مدیر هیئت فوتبال این کشور را صادر کرد. دلیل دستور برکناری وی آن است که بازی بلغارستان در برابر بریتانیا، به دلیل نژادپرستی هواداران تیم بلغارستان، دو بار متوقف شد.

نخست وزیر بلغارستان در صفحه فیسبوکش نوشت: من به بوریسلاو میخایلوف دستور دادم سریعا کناره گیری کند. چون برای بلغارستان عمل بیگانه ستیزی و نژادپرستی به هیچ عنوان پسندیده نیست.

این بازی در چارچوب مقدمات جام ملت های اروپا 2020 در صوفیه، پایتخت بلغارستان و با پیروزی 6 بر 0 انگلیس برگزار گردید، اما با چاشنی تلخ نژادپرستی از جانب بلغاری ها همراه شد.

بوریسلاو اظهار کرد: رفتارهای ناپسند در ورزشگاه را توبیخ می کنم و تاکید می کنم بلغارستان یکی از کشورهای آزادی خواه در اتحادیه اروپا و جهان است.

مدیر تیم بریتانیا، گرت ساوتگیت نیز گفت: وقتی عمل توهین آمیز پیش آمد، مدیر تیم بلغارستان به جای آنکه بازی را تمام کند، دستور ادامه آن را داد و این کار درستی نبود.

میخایلوف رئیس هیئت فوتبال بلغارستان که از سال 2005 مسئولیت این سمت را بر عهده داشت تا کنون هیچ دستاوردی برای بلغارستان نداشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size