حمایت از حمله نظامی ترکیه باعث اخراج بازیکن ترک از باشگاهی در آلمان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک بازیکن ترک به نام «جنیک شاهین» که در باشگاه «سن پائولی» آلمان بازی می کند پس از انتشار پستی جنجالی که طی آن از حمله نظامی کشورش به شمال سوریه حمایت کرد، از باشگاه «سن پائولی» آلمان که در لیگ دوم این کشور حضور دارد، اخراج شد.

در حالی که حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت، جنیک شاهین، بازیکن ترک باشگاه «سن پائولی» آلمان، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود، از این حمله ارتش کشورش حمایت کرد.

با جنجالی که ایجاد شد و درخواست تماشاگران سن پائولی برای اخراج این بازیکن، او پست خود را حذف کرد اما باشگاه سن پائولی پس از چند روز بررسی موضوع، در بیانیه ای اعلام کرد که «جنیک شاهین» از تمرینات این تیم اخراج شده است.

این باشگاه، «زیر پا گذاشتن مکرر اصول و قوانین باشگاه» را از دلایل اصلی اخراج این بازیکن ترک عنوان کرد.

باشگاه آلمانی با بیان اینکه فوتبالیست می تواند باشگاه جدیدی را انتخاب کند، از نبود هیچ مانعی برای حضور شاهین در سایر باشگاه‌ها خبر داد.

گفتنی است، طی روزهای اخیر و طی بازی تیم ملی فوتبال ترکیه مقابل آلبانی و فرانسه، در چارچوب بازی های مقدماتی یوفا 2020 نیز، بازیکنان ترکیه در هر دو بازی به تماشاگران سلام نظامی دادند که این حرکت نیز با انتقادات گسترده در سطح بین المللی روبرو شد، تا جایی که یوفا در این باره اعلام کرد که درباره «سلام نظامی نشان دادن بازیکنان ترکیه در بازی با آلبانی» تحقیقات رسمی را آغاز خواهد کرد. اما بازیکنان ترکیه با تکرار این سلام در بازی مقابل فرانسه به نظر می آید می خواهند بی اعتنایی خود را نسبت به پیامدهای این اقدام خود نشان دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید