سلام نظامی بازیکنان ترکیه همزمان با حمله اردوغان به سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سلام نظامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه، در بازی مقابل آلبانی در چارچوب مقدماتی یورو 2020، همزمان با حمله اردوغان به شمال سوریه، ممکن است واکنش توبیخی فیفا و یوفا را در پی داشته باشد.

بازیکنان تیم ملی ترکیه شب جمعه 11 اکتبر، در چارچوب مقدماتی یورو 2020 مقابل آلبانی قرار گرفتند و این تیم توانست با تک گل «جنک توسون» در دقیقه 90 به پیروزی برسد. اما آنچه این بازی را جنجالی کرد، سلام نظامی بازیکنان این تیم پس از به ثمر رساندن تک گل بازی بود.

بازیکنان ترکیه که توانستند سه امتیاز ارزشمند این بازی را کسب کنند پس از لحظه عبور توپ از خط دروازه آلبانی، به سمت تماشاگران رفته و به شکل یک صف کنار هم قرار گرفتند تا به هواداران خود سلام نظامی کنند.

این در حالی است که ترکیه طی روزهای گذشته، حملات نظامی‌اش را به شمال سوریه را پس از آن آغاز کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از منطقه نزدیک به مزرهای مجاور نیروهای کُرد هم‌پیمان ایالات متحده را اعلام کرد، اقدامی از سوی واشینگتن که راه را برای یورش نظامی ترکیه به شمال سوریه هموار کرد.

این حمله ترکیه به مناطق شمال شرق سوریه تاکنون موجی از واکنش‌ها و محکومیت‌های بین‌المللی و عربی را به همراه داشته است.

بر همین اساس، به نظر می‌آید حرکت بازیکنان تیم ملی ترکیه، اقدامی در جهت حمایت از این حمله نظامی باشد و ممکن است واکنش توبیخی فیفا و یوفا را در پی داشته باشد، با توجه به اینکه در اساسنامه «فدراسیون جهانی فوتبال» در موارد متعددی به برخورد با ورود «نهادهای دولتی و سیاسی» اشاره دارد و به بازیکنان تاکید می‌کند، از رفتارها و جنجال‌های سیاسی دوری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید