مسی از اتهام پولشویی تبرئه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاهی که به منظور رسیدگی به اتهامات لیونل مسی، بازیکن تیم ملی آرژانتین در رابطه با اتهام پولشویی تشکیل شده بود، حکم تبرئه برای این بازیکن صادر کرد و پرونده او مختوم اعلام شد.

سال گذشته، مسی و پدرش خورخه به پولشویی طی فعالیت در موسسه خیریه مسی متهم شدند.

بنیاد خیریه مسی در سال‌های 2012 تا 2014 در کشورهای اسپانیا و آرژانتین فعالیت‌هایی برای جمع‌آوری پول انجام داد و موفق به جذب سرمایه‌ای بالغ بر دو میلیون یورو شد. در میان حامیان بنیاد خیریه لیونل مسی چندین شرکت بزرگ قرار داشتند.

پابلو تورانو، قاضی دادگاه جرایم اقتصادی بوئنوس آیرس در آرژانتین شکایتی را علیه مسی و پدرش به جریان انداخت که اتهام وارده به این دو، سوءمدیریت و مدیریت فریبکارانه در بودجه های بنیاد خیریه مسی اعلام شد. این شکایت توسط فردی ارائه شد که به گفته این قاضی، سابقه کار کردن دراین بنیاد خیریه را داشته و وکالتش در اختیار دو وکیل قرار گرفته بود.

اما در نهایت، قاضی پرونده با مختومه اعلام کردن شکایت مذکور در حکم صادر شده این موضوع را اعلام کرد که شکایت از مسی «براساس داستان‌های رسانه‌ها» بوده و حتی یک شاخص شناخته شده توسط شاکی ارائه نشده است».

در سال 2016 نیز دو سایت اسپانیایی، این بازیکن بارسلونایی را به فرار مالیاتی متهم کردند، پس از انتشار این خبر خانواده‌ مسی بیانیه‌ای در مطبوعات منتشر و این موضوع را رد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید