.
.
.

فیفا پس از بررسی ورزشگاه‌های ایران: زنان باید اجازه ورود به ورزشگاه داشته باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فیفا پس از ارسال هیئتی برای بررسی اقدامات ایران جهت تسهیل ورود زنان به ورزشگاه، موضع خود درباره این موضوع را «صریح و روشن» دانست و از ایران خواست بدون هیچ محدودیتی اجازه ورود زنان به ورزشگاه در همه مسابقات را بدهد.

فیفا در این بیانیه که توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شد، اعلام کرد که در روزهای گذشته هیئتی از فیفا برای بررسی اقدامات ایران برای تسهیل ورود زنان به ورزشگاه ارسال کرد.

فیفا در ادامه متن این بیانیه از دیدار و گفت‌وگو با نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا، معاون وزیر ورزش و جوانان ایران و نمایندگان فدراسیون فوتبال این کشور درباره روابط بین الملل، امنیت و فروش بلیط خبر داد.

فیفا در بیانیه خود همچنین تاکید کرد که نباید هیچ محدودیتی در تعداد تماشاگران زن وجود داشته باشد و تعداد بلیط‌هایی که برای زنان تعیین می‌شود، باید بر اساس تقاضا باشد و محدودیتی در خرید بلیت برای آن‌ها تعیین نشود. فیفا همچنین از جمهوری اسلامی خواست که به ممنوعیت 40 ساله حضور زنان در ورزشگاه‌ها پایان دهد.

بر اساس اساسنامه فدراسیون جهانی فوتبال هرگونه تبعیض در این زمینه ممنوع است.

از آنجا که قرار است در تاریخ 10 اکتبر 2019 تیم‌های ملی ایران و کامبوج در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 به رقابت بپردازند، هیئت فیفا از میزان آمادگی ورزشگاه آزادی تهران برای این مسابقه، دیدار کرد. بازرسی‌های هیئت فیفا مشخص کرد؛ برای اجرای این اقدامات در ورزشگاه آزادی در زمان شروع بازی مانع عملیاتی وجود ندارد.

فیفا در این بیانیه تاکید کرد که موضع این نهاد مشخص و مستحکم است: «زنان باید اجازه یابند برای تماشای مسابقات فوتبال به استادیوم‌ها بروند، برای تماشای همه مسابقات».