.
.
.

فدراسیون جودوی ایران با افشاگری ملایی تعلیق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فدراسیون جهانی جودو در اطلاعیه‌ای فدراسیون جودوی ایران را تعلیق کرد. دلیل این اقدام، افشاگری مولایی علیه فدراسیون جودوی ایران اعلام شد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که در وب سایت فدراسیون جهانی جودو منتشر شد، فدراسیون جودوی ایران را تعلیق شده است.

بر اساس این اطلاعیه، فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد، بعد از اتفاقات جام‌ جهانی 2019 توکیو که طی آن سعید ملایی تحت فشار مقامات ایرانی مجبور به باخت در دو مسابقه پایانی خود شد، فدراسیون جودوی ایران تعلیق می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «فدراسیون بین المللی جودو به دلیل اتفاقاتی که در تاریخ 28 آگوست 2019 در آخرین رقابت‌های توکیو برای جودوکار وزن 81 کیلوگرم ایران(سعید ملایی) در رقابت با جودوکار اسرائیلی رخ داد، چنین تصمیمی را اتخاذ کرد».

براساس اعلام سایت فدراسیون جهانی، «درضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو» در این باخت اجباری دست داشتند.

گفتنی است، سعید ملایی عضو تیم ملی جودوی ایران که در رقابت‌های جام جهانی 2019 توکیو حاضر شده بود، به فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد که توسط مقامات ایرانی تحت فشار قرار گرفت تا دو بازی آخر خود را به منظور عدم رودررویی با حریف اسرائیلی به عمد واگذار کند. پس از پایان این رقابت‌ها او از بازگشت به ایران امتناع کرد و در حال حاضر در آلمان به سر می‌برد.