.
.
.

واعظی در واکنش به مرگ دختر آبی: با فضای فعلی حضور زنان در ورزشگاه به مصلحت نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری ایران چهارشنبه 11 سپتامبر 2019، در واکنش به مرگ سحر خدایاری دختری که در پی دستگیری به دلیل تلاش برای ورود به استادیوم آزادی اقدام به خودسوزی کرده بود گفت که با فضای فعلی حضور زنان در وزرشگاه‌ها به مصلحت نیست.

به گزارش مشرق نیوز، محمود واعظی در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به سوالی در باره خودسوزی سحر گفت: «در دولت چند ماه قبل در این خصوص صحبت کردیم، اعتقاد ما این است که اگر فضای ورزشگاه‌ها مناسب حضور خانم‌ها باشد از نظر ما منعی ندارد، اما با فضای فعلی که طرفداران تیم‌ها علیه یکدیگر فحش می‌دهند و درگیری وجود دارد حضور زنان در ورزشگاه به مصلحت نیست».

از سوی دیگر، علی ربعی سخنگوی دولت ایران گفته است: «موضوع مرحوم سحر و حضور زنان در ورزش‌گاه‌ها یکشنبه پیش در دولت مطرح شد زنان می‌توانند در همه بازی‌های ملی حاضر باشند و شرایط به سمتی پیش می‌رود که زنان در لیگ حضور یابند.

در همین حال، خبرگزاری ایسنا به نقل از وزیر ورزش گزارش داد، زیرساخت‌های لازم مثل گذرگاه، جای‌‌گاه، سرویس‌های بهداشتی جداگانه در همه ورزش‌گاه‌ها آماده است و ورزشگاهی نیست که این زیرساخت‌ها را نداشته باشد».

قابل به یاد آوری است که جان باختن سحر خدایاری دختری که در پی دستگیری به دلیل تلاش برای ورود به استادیوم آزادی اقدام به خودسوزی کرده بود واکنش‌های زیادی را به همراه داشت.