.
.
.

پخش سرود ملی اشتباهی، بازی فرانسه و آلبانی را به تعویق انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و آلبانی روز شنبه 7 سپتامبر 2019 در چارچوب دیدارهای مقدماتی یورو 2020 به دیدار هم رفتند ولی به دلیل پخش اشتباهی سرود ملی آندورا به جای سرود ملی آلبانی، این بازی با 7 دقیقه تاخیر آغاز شد.

در حالی که بازیکنان دو تیم ملی فرانسه و آلبانی در استادیوم استادوفرانس پاریس به احترام سرود ملی دو کشور به صف ایستاده بودند، ناگهان به جای سرود ملی آلبانی، سرود ملی آندورا از بلندگوهای ورزشگاه پخش شد.

این موضوع تعجب بازیکنان آلبانی را برانگیخت و هواداران تیم ملی این کشور که برای تشویق تیم محبوبشان به پاریس رفته بودند به شدت شروع به اعتراض کردند. با مشخص شدن اشتباه پیش آمده، سرود ملی آلبانی در ورزشگاه پخش شده و پس از تاخیری 7 دقیقه‌ای، بازی آغاز شد.

فرانسه در این بازی توانست با نتیجه 4 بر یک از سد آلبانیایی‌ها بگذرد. کینگزلی کومان در دقایق 8 و 68، الیویه ژیرو در دقیقه 27 و ایکونه در دقیقه 85 برای فرانسه گل زدند و چیکالشی در وقت اضافی و از روی ضربه پنالتی تک گل آلبانیایی‌ها را به ثمر رساند.

فرانسه به همراه ترکیه، ایسلند، آلبانی، مولداوی و آندورا در یک گروه قرار دارند و فرانسوی‌ها با 12 امتیاز و با تفاضل گل بهتر نسبت به ترکیه در صدر گروه قرار دارند.