فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جام والیبال زنان آسیا؛ تیم ایران بر رقیب هنگ کنگی سه بر صفر پیروز شد

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  تیم ملی والیبال زنان ایران در بازی مقابل تیم هنگ‌کنگ سه بر صفر پیروز شد و به مرحله دوم جام ملت‌های زنان آسیا صعود کرد.

  بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه شنبه 20 اوت 2019، تیم ملی والیبال زنان ایران در دومین دیدار از جام ملت‌های آسیا از صبح امروز برابر هنگ کنگ بازی کرد و با نتیجه سه بر صفر پیروز شد.

  جام ملت‌های والیبال زنان آسیا از 18 اوت 2019، به میزبانی کره جنوبی آغاز شده و تا تاریخ 25 همین ماه ادامه دارد.

  تیم ملی ایران، در گروه A قرار دارد و توانست به عنوان دومین تیم از این گروه صعود کند. تیم کره جنوبی، پیش از ایران به عنوان اولین تیم صعودکننده از این گروه، به جمع هشت تیم برتر راه یافته بود. بدین ترتیب این دو تیم، جواز حضور در انتخابی المپیک 2020 توکیو را کسب کردند.

  ست اول این دیدار با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران به پایان رسید. همچنین، زنان ایران در ست دوم و سوم نیز با نتیجه مشابه 25 بر 15 به پیروزی رسیدند و توانستند به مرحله بعد صعود کنند.

  مونا دریس محمودی، نگین شیرتری، شبنم علیخانی، مهسا صابری، فرزانه مرادیان گنجه، مائده برهانی، مهسا کدخدا، ندا چملانیان، پوران زارع، هاله متقیان،‌ مونا آشفته، شکوفه صفری، زهرا بخشی و تهمینه درگذنی، بازیکنان تیم ملی والیبال زنان ایران در این دوره از مسابقات هستند.

  ایران در مرحله بعد باید با تیم اول گروه C رقابت کند. این دیدار پنجشنبه برگزار می‌شود.

  گفتنی است، این هفتمین بار است که تیم ملی والیبال زنان ایران در این مسابقات شرکت می‌کند و زنان ایران بین سال‌های 1975 تا 2007 در این رقابت‌ها حضور نداشتند. مقام هشتم، بهترین نتیجه تیم ملی ایران در تاریخ این رقابت‌هاست.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران