.
.
.

هواداران تیم ملی فوتبال الجزائر با 39 هواپیما به خانه بازگشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تلویزیون رسمی الجزائر اعلام کرد که ساعت 21 شامگاه یکشنبه 21 ژوئیه 2019 آخرین هواپیمای حامل هواداران تیم ملی فوتبال این کشور، قاهره را به مقصد الجزائر ترک کرد.

هواداران تیم ملی فوتبال الجزائر که تیم ملی کشورشان توانسته بود روز جمعه 19 ژوئیه با غلبه بر سنگال، عنوان قهرمانی جام ملت‌های آفریقا را برای دومین بار کسب کند، با 39 هواپیما به خانه بازگشتند.

دولت الجزایر در دو روز گذشته 39 هواپیما برای بازگرداندن 7 هزار و 537 هوادار این کشور از جمله 1500 نفر که برای تشویق تیم ملی کشورشان در دو بازی اخیر در قاهره مانده بودند، اختصاص داد. دولت الجزایر علاوه بر تقبل هزینه بازگرداندن تماشاگرانش، 12 هزار بلیط بازی فینال را خریده و به رایگان در اختیار شهروندان این کشور قرار داده بود.

در بازی نهایی جام ملت‌های آفریقا که شامگاه جمعه در قاهره، پایتخت مصر، بین دو تیم ملی فوتبال الجزایر و سنگال برگزار شد، تیم الجزایر توانست با تک گل بغداد بونجاح که در دقیقه دوم بازی ثبت شد، حریف خود را شکست داده و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد.

در دوره قبلی این بازی‌ها که سال 2017 در گابن برگزار شده بود، کامرون توانسته بود با شکست دادن مصر، قهرمان آن دوره از بازی‌ها شود. دوره بعدی این بازی‌ها سال 2021 در کامرون برگزار خواهد شد.