.
.
.

پس‌لرزه‌‌ها حذف تیم فوتبال مصر از جام آفریقا: سرمربی اخراج و رئیس فدراسیون استعفا داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حذف زودهنگام تیم ملی فوتبال مصر از رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا منجر به اخراج کادر فنی این تیم و استعفای رئیس فدراسیون فوتبال این کشور شد.

بر اساس گزارش elsport، تیم ملی فوتبال مصر در حالی شب گذشته، 6 ژوئیه 2019، با شکست یک بر صفر مقابل تیم آفریقای جنوبی در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد که میزبان این رقابت‌ها و یکی از امیدهای قهرمانی در این جام بود.

هانی ابوردا، رئیس فدراسیون فوتبال مصر، پس از این شکست اعلام کرد که خاویر آگیره، سرمربی تیم و همه اعضای کادر فنی اخراج شدند و خودش هم استعفا داده است.

ابوردا پس از اخراج سرمربی مکزیکی تیم مصر که تا جام جهانی 2022 قرارداد داشت از دیگر اعضای هئیت رئیسه فدراسیون فوتبال مصر هم خواست که استعفا دهند.

او گفت: «ما خود را از نظر اخلاقی ملزم به اتخاذ این تصمیم می‌دانیم اگرچه فدراسیون فوتبال مصر با تمام توان از تیم ملی حمایت مادی و معنوی انجام داد. کادر فنی و مدیریتی تیم ملی و فدراسیون مسئول این ناکامی هستند اگرچه آنها به وظایف خود عمل کردند. من از سمت خود استعفا می‌کنم اگرچه به عنوان رئیس کمیته برگزار کننده جام ملت‌های آفریقا باید تا پایان این رقابت‌ها به کار خود ادامه دهم چرا که موفقیت در برگزاری این رقابت‌ها و سربلندی کشور برای میزبان از این رویداد، از ابتدا هدف همه ما بود.»

پس از این سخنان ابوردا، گویا هازم امام و صیف ظاهر، دو تن از اعضای مجمع فدراسیون، احمد مجاهد، مدیر اجرایی فدراسیون و ایسام عبدل فتاح مدیر کمیته داور نیز از سمت خود استعفا داده اند.

گفتنی است، خاویر آگیره ماه آگوست سال 2018 سرمربی تیم ملی مصر شد که با اخراج زودهنگام این تیم را ترک کرد