جام فوتسال آسیا؛ افغانستان به فینال رفت و ایران شکست سنگین خورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه بازی‌های جام قهرمانی فوتسال آسیا، تیم ملی فوتسال افغانستان بعد از ظهر پنج شنبه 20 ژوئن در برابر اندونزی وارد میدان شد و به مرحله نهایی این مسابقات راه یافت.

به گزارش منابع خبری، این بازی با نتیجه 4 – 3 به نفع تیم ملی فوتسال افغانستان پایان یافت. این بازی در شهر تبریز ایران برگزار شد.

تیم ملی فوتسال زیر 20 سال افغانستان با این پیروزی، برای اولین بار به مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا راه یافت.

حمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای، دستآورد تیم ملی فوتسال کشورش را تبریک گفته و اعلام کردند: «دستآوردهای فعلی برای ما به مثابه قهرمانی است و هر نتیجه‌ای که در روز رده‌بندی کسب گردد، حکم قهرمانی خواهد داشت».

در خبرنامه رئیس‌جمهوری افغانستان آمده است: «رئیس جمهور به مسئولین مربوطه هدایت داد تا هیئت برجستۀ دولتی را برای حضور در روز نهایی مسابقات به جمهوری اسلامی ایران اعزام نماید و همچنان به ریاست عمومی ادارۀ امور و ریاست عمومی تربیت بدنی دستور داد تا در خصوص استقبال باشکوه از تیم متذکره هنگام بازگشت شان به کابل، ترتیبات لازم را اتخاذ نمایند و جهت تقدیر به ارگ نیز دعوت شوند».

از سوی دیگر، تیم فوتسال زیر 20 سال ایران نیز بعد از ظهر پنج‌شنبه 20 ژوئن در برابر ژاپن (جاپان) وارد میدان شد و شکست سنگین خورد و ژاپن به فینال رفت.

خبرگزاری تسنیم نوشت، این بازی با نتیجه 8 بر 4 به نفع ژاپن پایان یافت و ایران با شکست سنگین از مرحله نهایی جام قهرمانی فوتسال آسیا خداحافظی کرد.

قرار است بازی فینال جام قهرمانی آسیا میان تیم های ملی فوتسال افغانستان و ژاپن روز شنبه هفته آینده برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید